Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Totem - titulky .srt  (Přečteno 11774 krát)

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Totem - titulky .srt
« kdy: 21 Června 2006, 07:14:26 »
Lze v Totemu poustet filmy s jinymi titulky nez .sub? Jestlize pustim film se .srt, titulky jednak nenabehnou, ale take je nefunkcni nabidka "Zobrazit" - "titulky" v nastaveni programu. Program je tak, jak se nainstaloval pres spravu programu (instal/odinstal). Vi nekdo, co s tim? Diky za radu.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Totem - titulky .srt
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2006, 09:34:46 »
Asi blbá otázka, ale mají ty srt titulky stejný název jako soubor s filmem?
Kubuntu forever :-)

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Totem - titulky .srt
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2006, 13:11:32 »
No, kupodivu maji. Co s tim?

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Totem - titulky .srt
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2006, 13:29:42 »
muj totem srt normálně umí a má to i ve vlastnostech programu.

1. zkuste to pustit ručně, tedy něco jako totem file:///o_krteckovi.avi#subtitle:o_krteckovi.srt
2. co máte za verzi ubuntu a totemu?

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Totem - titulky .srt
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2006, 13:45:13 »
Ubuntu DD 6.06, Totem 1.4.1 (s xine-lib version 1.1.1).
Baliky totem, totem-xine, totem-xine-firefox-plugin, gstreamer0.8-pitfdll, libtotem-plparser1.
Zkusil jsem to zpustit v konzoli (z adresare, ve kterem je film, jako "totem file:///krteckovy_kalhoty.divx#subtitle:krteckovy_kalhoty.srt") podle Vaseho navodu, ale jedine, co se stalo, tak se otevrel Totem. Ale prazdny, zadny film nenacita.

Jedine, co se mi jeste podarilo zjistit, je to, ze se mi titulky nezobrazuji u filmy .divx. U formatu .avi funguji.

Ondřej Surý

  • Host
Totem - titulky .srt
« Odpověď #5 kdy: 21 Června 2006, 14:53:14 »
Místo file:///film.divx bych zkusil zadat něco jako:

file:///cesta/k/filmu/film.divx\#subtitle:film.srt

To hašítko může shell interpretovat jako začátek komentář a URI pro file:// musí obsahovat i celou cestu k filmu.

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Totem - titulky .srt
« Odpověď #6 kdy: 21 Června 2006, 15:14:57 »
Bohužel, stejná reakce jako předtím. Totem se otevře a nic (Zastaveno, 0:00/0:00 - nic nenačítá). Ale jak jsem již napsal o úroveň výš - titulky .srt nezobrazuje pouze video v .divx (možná .divx nezobrazuje ani .sub, ale to teď nemám na čem vyzkoušet).

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Totem - titulky .srt
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2006, 16:14:00 »
Hmmm...neni to sice odpoved na otazku, ale mozna to pomuze - co treba to zkusit v MPlayeru? Chce to povolene multiverse...J
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mplayer-686
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Totem - titulky .srt
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2006, 16:29:26 »
To jsem jiz zkousel, ale tam je situace jeste "horsi". Prehraji jakekoli video, spustim titulky .srt i .sub, ale oboji ma vadnou diakritiku. Mam uz asi deset zarucenych navodu na to, jak do mplayer-u dostat slovanskou diakritiku, ale zatim se mi to nepodarilo.

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Totem - titulky .srt
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2006, 16:33:09 »
Citace: piroman
To jsem jiz zkousel, ale tam je situace jeste "horsi". Prehraji jakekoli video, spustim titulky .srt i .sub, ale oboji ma vadnou diakritiku. Mam uz asi deset zarucenych navodu na to, jak do mplayer-u dostat slovanskou diakritiku, ale zatim se mi to nepodarilo.
mam stejny problem :-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Stepan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • http://stepo.bloguje.cz
Totem - titulky .srt
« Odpověď #10 kdy: 21 Června 2006, 17:27:30 »
K titulkum v Mplayeru:
Sice pouzivam gmplayer, ale ceske titulky jsem vyresil nasledovne:
V "Preferences" v zalozce "Subtites & OSD" mam v zvolene v polozce "Encoding" kodovani cp1250, zatrhnute "Unicode Subtitle" a v zalozce "Font" mam v polozce "Encoding" zvolene kodovani Unicode a vybrany nejaky TTF win font (konkretne Arial Bold).

tomu odpovida v souboru ~/.mplayer/gui.conf:
Kód: [Vybrat]
sub_cp = "cp1250"
sub_unicode = "yes"
font_name = "/home/stepo/.fonts/Arial_Bold.ttf"
font_encoding = "unicode"
V mplayeru jsem ted zkousel a pro ceske titulky mi funguje tato kombinace
Kód: [Vybrat]
mplayer video.avi -subcp cp1250 -font ~/.fonts/arialbd.ttfA k tem titulkum v totemu. I kdyz mam nainstalovany balik totem-xine, tak se mi v totemu taky *.srt titulky nezobrazuji, ale v Xine ano...

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Totem - titulky .srt
« Odpověď #11 kdy: 21 Června 2006, 17:36:59 »
apt-get install mplayer nainstaluje gmplayer, je to to same, akorat gmplayer ma cosi na klikani, no ale je tam videt, ze je to fakt delane spise pro tu radku...(BTW kdyz se to zkompiluje s --enable=menu, tak i bez GUI se da pouzivat v zasade klikoidne vsechno, co umi gmplayer, heh). J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Totem - titulky .srt
« Odpověď #12 kdy: 21 Června 2006, 18:38:19 »
Az se dostanu k pc, vyzkousim to.
Vypada to ale, ze se titulky .srt k divx-u v Totemu jen tak rozbehat nepodari. Nejsem sam, kdo si s tim nevi rady:
http://ubuntuforums.org/search.php?searchid=6233584

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Totem - titulky .srt
« Odpověď #13 kdy: 21 Června 2006, 18:44:08 »
klaudy: diky :-) pomohlo to.. :) asi to bylo tim fontem ci nevim :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

piroman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Totem - titulky .srt
« Odpověď #14 kdy: 21 Června 2006, 19:07:02 »
Rovnez dekuji Klaudymu - byl to asi onen jedenacty navod, ktery jsem jeste nezkousel - a zabral. Tak mam alespon dostatecne funkcni MPlayer. A casem snad nauci prehravat titulky i Totem.

Ondřej Surý

  • Host
Totem - titulky .srt
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2006, 19:28:53 »
Já na mplayer používám následující skriptík:
Kód: [Vybrat]
$ cat bin/mplay
#!/bin/sh
/usr/bin/mplayer -spuaa 4 -fontconfig -font 'DejaVu Sans' -idx -ao alsa:mmap:noblock -fs -identify -sub "$2" -subcp windows-1250 "$1"
jako prvni parametr je film, druhy titulky

Stepan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • http://stepo.bloguje.cz
Totem - titulky .srt
« Odpověď #16 kdy: 21 Června 2006, 22:57:38 »
Citace: botanicus
apt-get install mplayer nainstaluje gmplayer, je to to same, akorat gmplayer ma cosi na klikani
To samozrejme vim, jenom jsem svuj prispevek rozdelil zvlast pro mplayer a zvlast pro "klikatko", protoze gmplayer ma svuj vlastni konfiguracni soubor, ktery ma jiny obsah, nez konfiguracni soubor /etc/mplayer/mplayer.conf, kde pripsani tech ctyr radku, co jsem uvedl ve svem prispevku nefunguje.

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Totem - titulky .srt
« Odpověď #17 kdy: 18 Března 2007, 18:44:06 »
Citace: piroman
Ubuntu DD 6.06, Totem 1.4.1 (s xine-lib version 1.1.1).
Baliky totem, totem-xine, totem-xine-firefox-plugin, gstreamer0.8-pitfdll, libtotem-plparser1.
Zkusil jsem to zpustit v konzoli (z adresare, ve kterem je film, jako "totem file:///krteckovy_kalhoty.divx#subtitle:krteckovy_kalhoty.srt") podle Vaseho navodu, ale jedine, co se stalo, tak se otevrel Totem. Ale prazdny, zadny film nenacita.

Jedine, co se mi jeste podarilo zjistit, je to, ze se mi titulky nezobrazuji u filmy .divx. U formatu .avi funguji.
Mel jsem téměr stejný problem s tim rozdílem že mi nejely titulky vůbec pri spusteni filmu.Mel jsem nainstalovany Baliky totem 2.16.2, totem-xine, totem-mozilla, gstreamer0.10-pitfdll, libtotem-plparser1.
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Totem - titulky .srt
« Odpověď #18 kdy: 18 Března 2007, 18:45:26 »
Ale ted uz me to jede v poho.
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

pavolzetor

  • Host
Totem - titulky .srt
« Odpověď #19 kdy: 15 Června 2007, 12:47:56 »
mne to vyhodi pri titulkoch .srt toto "Internal data flow error."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.