Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu na Asus Aspire one D250  (Přečteno 1881 krát)

the_zako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Ubuntu na Asus Aspire one D250
« kdy: 19 Prosince 2012, 13:51:55 »
Ahoj

Dlho som tu nebol...teraz chcem preinstalovat system a rozmyslam zeby som si dal nieco nove lebo mam furt staru 10.10 ktora na netbooku stíhala v pohode. Rozmýšlam žeby som si tam dal novšiu verziu ubuntu a problém je ten ze mám netbook v ktorom je 1gb ramka a procesor 1,60 GHz čo je už "na hrane" s minimalnymi požiadavkami na verziu 12.04. Myslíte že to ešte ten počítač utiahne v pohode? Či radšej pozhánať starú 10.10 a nainštalovať tú? Celkovo mi vyhovuje, no časom sa niektore veci poondili a chcel by som to celé od znova nahodiť.

Díki za rady  :)
Niesom začiatočník...som amatér

Rover623

Re:Ubuntu na Asus Aspire one D250
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2012, 14:09:39 »
Mám podobný netbook, 12.04 na tom funguje, ale chce to použít 32bit (je o dost svižnější) nebo Xubuntu

the_zako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:Ubuntu na Asus Aspire one D250
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2012, 00:02:25 »
Dik rover

Stiahol som obe. Skúšal som ich len tak na moment spustiť z USB lebo ešte nemám všetko zálohované. Asi to bude tým USB lebo obe idú veľmi pomaly, xubuntu trocha rýchlejšie...ale tá modra je iritujúca ;D Skúsim nainštalovať prvé ubuntu. Ak bude pomalé pôjdem do xubuntu skúsim ho trocha upraviť na obraz boží.
Niesom začiatočník...som amatér

Rover623

Re:Ubuntu na Asus Aspire one D250
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2012, 00:15:54 »
S USB to běží pomalu (ale hrozně), 32bit potom funguje celkem obstojně, čekám pouze na FF a správce aktualizací + na pomalé Centrum SW, ale to se mi spouští dlouho i na 8-jádru

the_zako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:Ubuntu na Asus Aspire one D250
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2012, 00:28:25 »
Inak na xubuntu frčia bez problému tie isté aplikácie ako na ubuntu? Myslím klasiky typu audacious, SMplayer, OO a pod.? Veľmy som si na ne zvykol. Rozmýšľam že menej je niekedy viac a ubuntu bude mať len čoraz vyššie nároky, navyše ten netbook je môj jediný počítač tak chcem aby frčal ako hodinky :)

Asi to bude chcieť len skúšať a skúšať...
Niesom začiatočník...som amatér

Rover623

Re:Ubuntu na Asus Aspire one D250
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2012, 00:44:32 »
Xubuntu je vlastně totéž jako Ubuntu, jen tam není jako desktop GNOME + Unity, ale klasické Xfce. Někomu Xfce sedne, někomu ne, mě to prostředí připadá takové trochu zmatené. Něco jde nastavit klikací metodou až do absurdních detailů a na něco se člověk musí hrabat v konfigurácích. Velkou výhodou Xfce je vlastní kompozitor, který šetří systémové prostředky, klasické dekorátory v podobě Compiz (Unity), Mutter (GNOME Shell) nebo Plasma (KDE) jsou prostě žravé.

Xfce je navíc prostředí postavené na GTK, takže programy z GNOME v něm vypadají podobně. Jede tam samozřejmě všechno, včetně LO nebo OOo, ale LibreOffice a OpenOffice mají velké paměťové nároky a s tím už prostředí jako takové moc neudělá. Já mám tenhle netbook (tedy přítelkyně) http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63610.0 + popis je tady http://www.alza.cz/acer-aspire-one-d257-cerveny-d251848.htm?kampan=adw1_dsa-notebooky_notebooky-acer&gclid=CPem6enSp7QCFchX3godUxMAlQ

Mám na něm 12.04 32bit a vyždímal jsem z něj co se dalo, vydrž na baterku mi to dá kolem 7,5 hodiny

the_zako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:Ubuntu na Asus Aspire one D250
« Odpověď #6 kdy: 22 Prosince 2012, 16:17:03 »
Nahodil som xubuntu a myslim ze sa da celkom v pohode upravit aby vyzeral pekne. Vdaka Rover :)
Niesom začiatočník...som amatér

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.