Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?  (Přečteno 9005 krát)

Jrk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #25 kdy: 16 Června 2012, 20:48:05 »
Ahoj dá se říct, že Kubuntu jede plynule, bez větších potíží. Ve srovnání s Ubuntu 10.04 LTS nebo Linuxem Mint 13 Cinnamon jsou sice reakce takové jakoby vláčnější, ale asi jako v Ubuntu s Unity nebo Gnome 3, takže nic tragického.

Jediné s čím jsem měl problém, tak když jsem jej používal na AMD 1 GHz s 0.5 GB RAM, tak si začalo asi swapovat na harddisk a to už bylo občas sekané pomalé, ale použitelné - musel jsem být opatrný a šlo to k mým účelům použít (fotografie - přebrat, přejmenovat, ořezat, zařadit; video - zkonvertovat do AVI DIVX; MP3 - víceméně záloha; textový editor; tabulkový procesor; mail; kalendář a kontakty - ty byly s google účtem trošku oříšek, ale šlo to - jéé to se ještě musím zmínit do fóra, jak jsem svůj problém vyřešil).

No a povedlo se mi překročit, dle monitoru systému 1 GB RAM - to jsem měl puštěný hudební přehrávač Amarok a ten si sebral cca 0.4 GB RAM - tak tam by mohl nastat u Tebe problém. Jinak co teď mívám současně spuštěné, tak Firefox, Dolphin, Gwen, Libre Office a občas se mi na pozadí válí Terminál, Centrum softwaru nebo rozehraný SuperTuxKart v okně 800 x 600. Vše celkem bez problémů co se plynulosti týká a při tomto všem (teď jsem si to otevřel) se využívá 0.9 GB RAM, dle systémového monitoru.

- Tak  a teď do toho ještě Kontact a jsem na 1 GB.
- No a zkusím ještě Amarok a ukazuje se mi 1.1 GB.
- Ještě spouštím Nastavení systému a stále 1.1 GB.
- Mám k dispozici 2 GB RAM...
- Hraje mi MP3 plynulost se zdá být stejná.
- Zkouším si zahrát SuperTuxKart a místo obvyklých 36 FPS je tam 30 FPS, nepoznatelné...
- A ještě mě napadl spustit DigiKam a paměť 1.2 GB, plynulost systému stále dobrá...
- Libre Office a dokument z práce (1.8 MB) a pamět mi ukazuje 1.3 GB, plynulost se zdá být subjektivně stále stejná  :o

No tak tohle jsem teda ještě nezkoušel...

Jediné větší problémy se stabilitou jsem zaznamenal u KDE internetového prohlížeče Rekonq, tak používám Firefox, kterému jsem trošku upravil vzhled, aby zapadl mezi všechny ostatní programy - no není to na 100%, ale alespoň to nebije do očí.

Co mě zatím do očí bije, tak Libre Office, nezapadá do mého prostředí, ale to půjde asi nějak napravit - doufám.

Čas od času se objeví nějaké chybové hlášení o pádu nějaké aplikace, ale během 2 týdnů používání toto nikdy nemělo žádný drastický vliv na rozpracovanou práci, nikdy mi Kubuntu "nezatuhlo" navrdo. Nejvíc padal Rekonq...

Takže já jsem spokojen a doufám, že budu mít na delší čas systém na který se mohu spolehnout a ve kterém se mi opravdu pracuje skvěle  :)

Edit: Ještě jsem si vzpomněl v Nastavení systému - Vzhled aplikací je ještě položka Styl a karta Ladění, která dokáže přizpůsobit chování grafického prostředí i pro slabší procesory - a je to opravdu poznat  ;)
« Poslední změna: 16 Června 2012, 22:47:20 od Jrk »
- Desktop: AMD FX 4300 3,8 Ghz; nVIDIA GTX 1050; 12 GB RAM
- Netbook: Dell Latitude D430 - Intel Core 2 1,2 Ghz; Intel 945; 2 GB RAM

augustus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
  • In Unity we trust
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #26 kdy: 16 Června 2012, 22:35:31 »
Tak som prešiel ku kubuntu. Zo začiatku som videl chaotické prostredie - niečo ako keď od malej izby nasúkate veľa gýčov. Potom som začal inštalovať témy (čo by teda zvládla snáď aj moja babka :D také jednoduché to bolo) a v kubuntu som zrazu uvidel krásne prostredie, s ktorým môžem pohodlne zabunúť na starý škaredý panel zavadzajúci na ľavej strane :D
Zatiaľ vśetko ide plynule, až na, ako si pýsal aj ty, reconq, ktorý ani som nevedel kde som klikol a už spadol, tak som prešiel na chromium :)
Témy sú fakt krásne, ešte sa musím pohrať s nimi trošku, aby okná a všetky hračky sedeli s farbami.
Páči sa mi spúšťač aplikácii, páči sa mi to okno s informáciami, ktoré ukazuje priebeh sťahovania, kopírovania atď., páčia sa mi aj widgety, hlavne tá poskakujúca lopta, na ktorú ke raz kliknem, tak ju už nemám šancu chytiť  ;D ;D Mne sa Kubuntu páči a odomňa má palce hore :)
PC: Ubuntu 12.10 | Intel Core2Quad 2.4GHz, 4GB RAM, nVidia GeForce GT240 1GB
NB: Ubuntu 12.04 LTS | ASUS K50IJ: Intel Core2duo 2GHz, DDR2 RAM 2GB+1GB, Intel GMA 4500M 256MB

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #27 kdy: 17 Června 2012, 12:02:54 »
V Kubuntu mi občas zlobil skype chat, kdy nešlo kliknout na odkaz v chatu. Respektive šlo, ale nic to nedělalo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #28 kdy: 19 Června 2012, 00:26:31 »
Taky jsem se dopracoval k kubuntu. V minulosti jsem mu porad nemohl prijit na chut, ale ted jsem max spokojen.
Kubuntu 20.04

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #29 kdy: 19 Června 2012, 11:12:00 »
No bodejť :-)   Já přešel loni na jaře na Kubuntu a maximální spokojenost.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

augustus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
  • In Unity we trust
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #30 kdy: 20 Června 2012, 17:37:08 »
Inak neviete mi poradit, ako nainstalovat skype ? Hladal som na forach, vsade pisu len, ze staci stahnut zo skype stranky, ale spustim to cez instalator balikov Qapt (ten predvoleny), za 2 sekundy napise "hotovo" ale aplikacia nikde(neviem ju najst v menu)... viete mi pomoct ?
PC: Ubuntu 12.10 | Intel Core2Quad 2.4GHz, 4GB RAM, nVidia GeForce GT240 1GB
NB: Ubuntu 12.04 LTS | ASUS K50IJ: Intel Core2duo 2GHz, DDR2 RAM 2GB+1GB, Intel GMA 4500M 256MB

Jrk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #31 kdy: 20 Června 2012, 18:21:23 »
Ahoj, Skype používám...

S instalací *.deb balíčků je to v Kubuntu 12.04 trošku zvláštní. Předpokládám, že jsi si stáhl balíček ze stránek http://www.skype.com/intl/cs/get-skype/on-your-computer/linux/. Já taky, taky mi nešel. Žádný *.deb balíček mi nejde nainstalovat ze složky home/stažené. Ale stačilo jej jen zopírovat přímo do složky home, a už funguje, zatím bez problémů ;)

Kdyby někdo věděl, proč tomu tak je, uvítal bych vysvětlení  :o
« Poslední změna: 20 Června 2012, 18:22:58 od Jrk »
- Desktop: AMD FX 4300 3,8 Ghz; nVIDIA GTX 1050; 12 GB RAM
- Netbook: Dell Latitude D430 - Intel Core 2 1,2 Ghz; Intel 945; 2 GB RAM

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #32 kdy: 20 Června 2012, 21:44:51 »
Inak neviete mi poradit, ako nainstalovat skype ? Hladal som na forach, vsade pisu len, ze staci stahnut zo skype stranky, ale spustim to cez instalator balikov Qapt (ten predvoleny), za 2 sekundy napise "hotovo" ale aplikacia nikde(neviem ju najst v menu)... viete mi pomoct ?
A někde mezi spouštěči internetových aplikací ji nenajdeš? Z konzole taky nejde spustit?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Jrk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #33 kdy: 20 Června 2012, 23:14:14 »
Svůj předešlý příspěvek jsem nenapsal dost podrobně:

Když se budeme snažit v Kubuntu 12.04 nainstalovat aplikaci v *.deb balíčku, kterou jsme si stáhli do jiné složky než home/ rozkliknutím ikony balíčku v Dolphinu, tak na nás vyskočí okno s instalátorem balíčků a s nápisem Hotovo. Aplikace však nainstalovaná není.Když se ale tento balíček umístěný v jiné složce než home/ budeme snažit nainstalovat přes Terminál, dostane se nám odpovědi, že se uvedený balíček nehol najít a aplikace se samozřejmě nenainstaluje.

Řešením je přemístit *.deb balíček, který chceme instalovat, do složky home/ (nesmí být v žádné podsložce) a z tohoto umístění je potom možné jej nainstalovat jak v Dolphinu tak i v Terminálu (Konsoli). Konkrétně Skype provozuji na Kubuntu 12.04 a jede mi bez problémů.

Rád bych se dozvěděl proč lze instalovat *.deb balíček pouze ze složky home a nelze jej nainstalovat z jiných podsložek, tak jako mi to šlo v Ubuntu 10.04. Jestli to někdo ví...
« Poslední změna: 20 Června 2012, 23:17:24 od Jrk »
- Desktop: AMD FX 4300 3,8 Ghz; nVIDIA GTX 1050; 12 GB RAM
- Netbook: Dell Latitude D430 - Intel Core 2 1,2 Ghz; Intel 945; 2 GB RAM

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #34 kdy: 21 Června 2012, 00:00:41 »
Kód: [Vybrat]
cd složkaKdeMamTenDeb
dpkg -i soubor.deb

nefunguje ?

Nebo jak to děláte?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Jrk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #35 kdy: 21 Června 2012, 01:16:52 »
Dělám to přesně tak, jak jste napsal.

Ale u první instalace deb balíčku programu Skype, který byl umístěn ve složce Stažené mi instalátor odpovědě, že nemůže najít balíček - a to jak z Dolphinu (ten tedy ihned odpověděl: Hotovo - aniž by se cokoli dělo), tak i z Terminálu (ten to alespoň narovinu napsal, že nemůže najít). Jelikož jsem si Kubuntu 12.04 instaloval několikrát a pokaždé byl Skype jako jeden z prvních instalovaných programů mohu prohlásit, že ze složky Stažené to opravdu nejde, nevím proč...

Kód: [Vybrat]
cd Stažené
sudo dpkg -i skype-ubuntu_4.0.0.7-1_i386.deb

Tak jsem jej umístil přímo do složky home a tam už ho instalátor našel, rozbalil a nainstaloval. Teď (Skype už mám nainstalovaný), když zkusím ze složky Stažené opět spustit deb balíček, tak mi instalátor již pěkně odpovídá, že balíček nahrazuje.
- Desktop: AMD FX 4300 3,8 Ghz; nVIDIA GTX 1050; 12 GB RAM
- Netbook: Dell Latitude D430 - Intel Core 2 1,2 Ghz; Intel 945; 2 GB RAM

Pavel Brandýský

Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #36 kdy: 21 Června 2012, 11:32:38 »
Inak neviete mi poradit, ako nainstalovat skype ? Hladal som na forach, vsade pisu len, ze staci stahnut zo skype stranky, ale spustim to cez instalator balikov Qapt (ten predvoleny), za 2 sekundy napise "hotovo" ale aplikacia nikde(neviem ju najst v menu)... viete mi pomoct ?

Já jsem předevčírem instaloval (pokud někomu tedy nevadí práce s terminálem) dle tohoto návodu a bylo to úplně bez problému (instalace pro 32bit a v Ubuntu 12.04).

augustus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
  • In Unity we trust
Re:Oplatí sa prejsť na nové 12.04 ?
« Odpověď #37 kdy: 21 Června 2012, 19:30:19 »
premiestnil som balíček do /home ajeto! ďakujem :D
PC: Ubuntu 12.10 | Intel Core2Quad 2.4GHz, 4GB RAM, nVidia GeForce GT240 1GB
NB: Ubuntu 12.04 LTS | ASUS K50IJ: Intel Core2duo 2GHz, DDR2 RAM 2GB+1GB, Intel GMA 4500M 256MB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.