Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evolution - problém s maily  (Přečteno 831 krát)

bambuloid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Evolution - problém s maily
« kdy: 14 Prosince 2010, 13:02:26 »
Dobrý den
povedlo se mi nastavit v Evolutionu emailový účet ze seznamu. Ale nejdou mi odesílat emaily, pouze prijimat.Pise mi to "could not connect to smtp.seznam.cz" a "RCPT to <email_kam_pisu>failed: relay access denied". Jenze ja mam v evolutionu i dalsi ucet ktery neni pres seznam a opet v nem muzu cist postu ale nemuzu posilat. A navic mi evolution smazal vsechnu postu z seznam.cz (ve smyslu kdyz se prihlasite primo na seznam.cz tak mam 0 mailu).
Proto mam 2 otazky:
napada vas proc nejde odesilat posta?
a muzu nejak vratit vysatou postu do seznam.cz?

Diky za jakoukoli pomoc

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Evolution - problém s maily
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2010, 13:41:01 »
Ad 1 máš špatně nastavenou odchozí poštu, neznám Tvé nastavení, nemohu poradit jak
Ad 2 měl bys ji mít v evolution, jistě jde ji tam dostat na seznam zpět ale to budeš muset nastudovat, nikdy jsem to nepotřeboval

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Evolution - problém s maily
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2010, 17:00:37 »
Pokud seznam dovoluje připojení IMAP, vytvoř si další IMAP účet v Evolution, po přihlášení se ti zobrazí složky s poštou na serveru a zprávy z místní složky Doručená pošta jednoduše myší přesuneš do servrové složky Doručená pošta... a je to.

V každém případě si změň nastavení u tvého účtu pop i imap tak, aby Evolution nechával zprávy na serveru, když to tak chceš.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.