Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s Wine  (Přečteno 1147 krát)

xpe_1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Problem s Wine
« kdy: 03 Března 2011, 00:32:44 »
Zdravim vsechny, prosim o pomoc, koupil jsem si novy notebook se SuSE Linuxem a ten preinstaloval na Ubuntu 10.10.
System uz celkem ovladam, ale mam problem s Wine.

Nainstaloval jsem Wine 1.2.2 a jde o to, ze co zkusim, to nefunguje.

Jako prvni jsem se snazil rozbehat GTA SA - tam mam jen bile obdelniky v menu, vsechno je bile nebo cerne ani intro nevidim.
Jako druhe jsem zkusil Counter Strike 1.6 - to se mi spusti ne jako CS, ale jako half-life, nehleda servery ani new game nereaguje.
A posledni bylo COD4 - to mi napise error R6002 - floating point support not loaded.

Vim, ze podobnych dotazu tu je hodne, ale nemuzu se v tom vubec orientovat, byl bych moc rad, kdyby mi nekdo rekl jak na to.

Muj HW je:

CPU AMD Athlon II P360
GPU ATi Radeon HD4200
OS Ubuntu Linux 10.10 64-bit

Zkousel jsem i PlayOnLinux, ale stejne vysledky.

Vazim si jakekoli pomoci a moc za ni dekuji.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problem s Wine
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2011, 00:41:26 »
Výhodou playonlinux je, že ti nainštaluje všetky potrebné veci. Teda to čo si všimol tvoritel skriptu, že je potrebné k behu. Ovládač Grafickej Karty používaš uzavretý(od výrobcu) alebo otvorený?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

xpe_1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problem s Wine
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2011, 07:32:52 »
Ovladac mam uzavreny, vcera si ho jeste pozdeji ubuntu samo stahlo. GTA SA uz funguje, ale porad mam problem s tim COD4, vypisuje vyse zminenou chybu  >:(

Edit:

CS uz taky beha bez problemu (diky navodu http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=33621.0 ), ale to hlavni - COD4 porad nemuzu rozchodit, nevedel by nekdo?
« Poslední změna: 03 Března 2011, 09:20:44 od xpe_1 »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problem s Wine
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2011, 13:45:05 »
Skús sa pozreť či náhodou CoD4 nie je aj v PoL. Alebo tento návod, poprípade na [urlhttp://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=10429]appdb.winehq.org[/url] dačo pohladať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.