Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu - nefunkční nastavení více monitorů  (Přečteno 526 krát)

LoWang

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Lubuntu - nefunkční nastavení více monitorů
« kdy: 15 Března 2024, 12:26:00 »
Zdravím,
na HP EliteBook jsem nainstaloval Lubuntu a absolutně nechápu k čemu je vlastně LXQT nastavení obrazovek, když to vůbec nefunguje! Laptop je v docking station ke které je připojen projektor. Snažil jsem se o rozšířený obraz, tzn start menu a hlavní obrazovka ať je laptop a projektor ať to rozšiřuje. Bohužel nastavení vůbec nereflektuje skutečnost a zdá se že je přesně naopak! Za boha se mi nedařilo toto nastavit, až když jsem přišel na "hack", že když nastavim druhou obrazovku na "rozšiřuje jinou" a do 0 (x) zadám 1921, tak to najednou jde. Bohužel po restartu systému se toto nastavení opět zapomene a zase je to špatně. Zajímalo by mně k čemu je vůbec tato aplikace když je nefunkční a jestli to jde udělat nějak jinak, třeba nějakými příkazy, které bych si uložil do scriptu. Viz moje video jak se pokouším toto nastavit a nedává to žádný smysl
Přiznám se ale že mezitím jsem nainstaloval Ubuntu, kde to nastavení vypadá trochu použitelněji.
« Poslední změna: 15 Března 2024, 12:28:34 od LoWang »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Lubuntu - nefunkční nastavení více monitorů
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2024, 13:51:10 »
Chces-li si casu a nervu usetriti, tak vez, ze Lubu je zbytecne podpalene prostredi pro HP EB i starsi generace. Doporucuji Xubuntu :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

defectivesurfer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Lubuntu - nefunkční nastavení více monitorů
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 13:03:29 »
Je to frustrující, když se nastavení obrazovek na LXQt zdá nefunkční. Ale zřejmě existují způsoby, jak to obejít pomocí příkazového řádku. Přestože je tato metoda obvykle trochu složitější, může to být spolehlivější než spoléhání se na grafické uživatelské rozhraní, které má své limity.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.