Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Co si myslíte o počítačovém piráství

Nemám takové aktivity rád! Když nejaký SW chci tak si ho zaplatím.
8 (10.3%)
Sice to neschvaluji, ale toleruji to .
21 (26.9%)
Přiznávám že nějaký nelegální SW v pc mám.
38 (48.7%)
Dokud já budu žít, budou existovat cd s nápisem "Pirate Copy"
9 (11.5%)
Bojuji proti počítačovému pirátství
2 (2.6%)

Celkem hlasů: 69

Autor Téma: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?  (Přečteno 23395 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #75 kdy: 01 Července 2008, 15:15:15 »
stet
Kvuli te gramatice se muzes zlobit jak chces, ale pokud s tim neco neprovedes, tak ti to bude delat ostudu na celej zivot! Uz jsem to nekomu psal, ze prispevek je takova 1. vizitka pisatele - myslim, ze v teto virtualni rovine je to logicky. Staci se podivat na muj pripad: par krat jsem se zastal delniku a uz su bolsevik :D Ale s prekvapenim me to jaksi vubec nevadi - zmuznel mi hlas, rozvinu prapor, udrzim meč i moč... :D
« Poslední změna: 01 Července 2008, 15:22:18 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #76 kdy: 01 Července 2008, 15:58:37 »


Označení zloděj... no nevím. Na gympl sice chodim ale to neznamená, že musím ovládat češtinu jak spisovatel ... A to kam jsme se to dostali se mi též nelíbí. Myslel jsem, že se to vlákno povede trochu jinak, nevadí :)

Takový už je svět. Lidé řekli všechno podstatné co kdo říct chtěl a teď už se budou jen překřikovat a z původního tématu zbude jen název ;) s tím nic nenaděláš. Leda bys tu vedl další přísně moderovanou diskuzi pod článkem a veškeré pubertální příspěvky mazal... ale o tomhle to tu opravdu není ;)
(a přiznávám se, třikrát v životě jsem byl u RH :-[ a četl to)

Když už jsme u té zlodějiny - kdo z vás nikdy nebyl na hrášku? A výmluva typu já si dal jen pár lusků a domů jsme si vzali jen igelitku není to pravé ořechové.
Počítačoví pirátci typu stet prostě chodí na lusky... nikomu vážnou škodu nezpůsobí a pilná mravenčí práce developerů z Indie a hudebníků z Ameriky se pořád zlatě vyplatí, nebo snad ne? ;)

přísně moderovanou diskuzi v stylu mazání příspěvků vážně vést nechci. Když smažeš několik kousků, tak časem se ti stane, že už nikdo nepíše...

A na hrášek nechodím. Ten se nedá zobrazit v binárním kódu .)

AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

nettezzaumana

  • Host
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #77 kdy: 01 Července 2008, 16:03:54 »
.. rozvinu prapor, udrzim meč i moč... :D
<< uvidime jak dlouho bolsane .. potom spolu zuctujeme ;D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #78 kdy: 01 Července 2008, 16:14:57 »
.. rozvinu prapor, udrzim meč i moč... :D
<< uvidime jak dlouho bolsane .. potom spolu zuctujeme ;D
Dusilove reknu, ze ti litaji v hlave samy cisla a lajny a ze kvuli nim nemuzes spavat...Pak si o tebe neopre ani kolo (muzes do ni narvat piv kolik chces), pac ona je jenom na prirodu a citove pohnutky - tak do zadne lajny nevleze ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #79 kdy: 02 Července 2008, 21:25:59 »
posledni pokus o zachranu topicu : Kupovat SW vás naučil strach z toho že se na to přijde, nebo že se to prostě nemá dělat ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Pavel Půlpán

Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #80 kdy: 02 Července 2008, 21:29:28 »
Ono si lze vzít od každýho trochu. ;)

Vem si třeba situaci developera. Vyvíjí svůj soft a pochopí, že to někoho stojí práci a čas. Třeba mu trkne. A co když potom začne vyvíjet soft na zakázku. Pak se dostane do situace, že prostě nemáže používat kradený soft.

Znám jeden takový případ, jenom šlo o profesionálního grafika, a nechtějte vědet, do jaké situace ho blbej PhotoShop dostal.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #81 kdy: 02 Července 2008, 21:47:28 »
to Pavel Půlpán : Tak když někdo už dělá profesionálně tak by měl dělat na orig. SW . Chceš-li na tom vydělávat, nejdřív zaplať za nástroj !

I já jako pirát přiznávám, že vůči programátorům a vývojářům je to nefér. Skupina programátorů se s tím drbe a pak jim to někdo používá bez licence. Ovšem alespoň v mém případě je pirátství jako gesto vůči té SW firmě, né proti programátorům.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #82 kdy: 03 Července 2008, 07:46:28 »
to Pavel Půlpán : Tak když někdo už dělá profesionálně tak by měl dělat na orig. SW . Chceš-li na tom vydělávat, nejdřív zaplať za nástroj !

I já jako pirát přiznávám, že vůči programátorům a vývojářům je to nefér. Skupina programátorů se s tím drbe a pak jim to někdo používá bez licence. Ovšem alespoň v mém případě je pirátství jako gesto vůči té SW firmě, né proti programátorům.

Vždycky je možnost volby...Můžu ...ale nemusím krást...je to na každém co si vybere...Je taky možnost nekrást a používat alternativy, které jsou zadara...anebo když tak nutně nějaký soft potřebuju a pokud jsem student, tak existují studentské licence, které jsou za zlomek ceny normální licence...ale jak říkám, je na každém, co si vybere, jestli hledá řešení, anebo alibisticky zdůvodňuje proč něco nejde...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #83 kdy: 03 Července 2008, 08:04:53 »
Dříve jsem, přiznávám, používal dost věcí bez zaplacené licence. Od Photoshopu až po Nero. Již tři roky jedu na (U/K/Flux)buntu a potřebu používat nelegálně programy jsem měl čím dál menší. Dnes mám jen NWN, který jsem si včera nainstaloval na půl hodinu a už ho zase smažu.
Nicméně argumentace profesionalitou a zodpovědností není vždy zcela samospásná. Poměrně palčivým hlediskem je cena softwaru. Když se podíváme, za jaké ceny byl například nasazen Office 2007 a kolik stojí studentská licence nyní, bylo by na místě zpochybnit etické chování samotného producenta. Stejně tak ceny CAD a podobných čísel jsou pro začínající pracanty likvidační.
Zmíněný NWN dnes na Amazon.com stojí 10 dolarů v originálním novém balení. Některé jiné softwary ovšem takto dostupné nejsou a ne vždy z toho důvodu, že ta práce je skutečně odvedena, ale jen a pouze proto, že na trhu není levnější srovnatelný program, takže si výrobce může nasadit cenu výš.
Vážím si práce a chovám se k ní s respektem. I toto pravidlo má však výjimky. Odmítám např. respektovat licence u e-booků. Tato díla chápu jako předmět kulturního dědictví a vlastnictví celé kultury, nikoliv jednotlivce.
Have you tried turning it off and on again?

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #84 kdy: 03 Července 2008, 08:10:55 »
Asi len jediny faktor by ma mohol prinutit nakupovat soft. A to, ze by moj pocitac zarabal peniaze. Potom by bolo lahke spocitat + a - , kolko s tym zarobim a kolko ma stoji nakup potrebneho softu, nemusel by som spekulovat, ci by sa to a to nedalo urobit s niecim inym - potreboval by som plny Photoshop, Cubase, AutoCad....tak by som si ich jednoducho kupil s tym, ze mi zarobia peniaze. A na spekulacie o alternativach by mi ani nezostal cas, pretoze za ten cas by som s kupenym softom zarobil! To pokladam za jediny padny dovod nakupu draheho softu. Pokial tato vec (efektivita PC) neni splnena, tak treba uzivat freeware, OS, aj crackovat - preco nie??  To je normalne testovanie a prieskum trhu. Kradez zacina az v momente, ked pomocou TOHO zarobim prachy a neodvediem TOMU adekvatnu cast zisku. Viem, ze je to iba moj vyklad prava, ale pripada mi rozumny. Ked mam moznost zarobit a viem, ze mi k tomu pomoze trebars najnovsi MAC, tak si ho kupim....
V ostatnych pripadoch je nakup draheho SW uplna blbost. Za 1. je to stratove a za 2. je inovacia SW taka rychla, ze rok stare veci su uz dnes zastarale...
 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #85 kdy: 03 Července 2008, 09:50:51 »
Dříve jsem, přiznávám, používal dost věcí bez zaplacené licence. Od Photoshopu až po Nero. Již tři roky jedu na (U/K/Flux)buntu a potřebu používat nelegálně programy jsem měl čím dál menší. Dnes mám jen NWN, který jsem si včera nainstaloval na půl hodinu a už ho zase smažu.
Nicméně argumentace profesionalitou a zodpovědností není vždy zcela samospásná. Poměrně palčivým hlediskem je cena softwaru. Když se podíváme, za jaké ceny byl například nasazen Office 2007 a kolik stojí studentská licence nyní, bylo by na místě zpochybnit etické chování samotného producenta. Stejně tak ceny CAD a podobných čísel jsou pro začínající pracanty likvidační.
Zmíněný NWN dnes na Amazon.com stojí 10 dolarů v originálním novém balení. Některé jiné softwary ovšem takto dostupné nejsou a ne vždy z toho důvodu, že ta práce je skutečně odvedena, ale jen a pouze proto, že na trhu není levnější srovnatelný program, takže si výrobce může nasadit cenu výš.
Vážím si práce a chovám se k ní s respektem. I toto pravidlo má však výjimky. Odmítám např. respektovat licence u e-booků. Tato díla chápu jako předmět kulturního dědictví a vlastnictví celé kultury, nikoliv jednotlivce.

přesně ! Částka, kterou uvališ za SW pro normálního uživatele ( Vista , MS offce, NOD32 .... záleží co tam chceš ) se často blíží, klidně i přesahuje částku kterou uvalíš za HW ! ( není to zrovna ideální příklad argumentace ale mě to hodně zaráží ! )

btw : jak ti jede Fluxbuntu ?? uvažoval jsem o něm...

Asi len jediny faktor by ma mohol prinutit nakupovat soft. A to, ze by moj pocitac zarabal peniaze. Potom by bolo lahke spocitat + a - , kolko s tym zarobim a kolko ma stoji nakup potrebneho softu, nemusel by som spekulovat, ci by sa to a to nedalo urobit s niecim inym - potreboval by som plny Photoshop, Cubase, AutoCad....tak by som si ich jednoducho kupil s tym, ze mi zarobia peniaze. A na spekulacie o alternativach by mi ani nezostal cas, pretoze za ten cas by som s kupenym softom zarobil! To pokladam za jediny padny dovod nakupu draheho softu. Pokial tato vec (efektivita PC) neni splnena, tak treba uzivat freeware, OS, aj crackovat - preco nie??  To je normalne testovanie a prieskum trhu. Kradez zacina az v momente, ked pomocou TOHO zarobim prachy a neodvediem TOMU adekvatnu cast zisku. Viem, ze je to iba moj vyklad prava, ale pripada mi rozumny. Ked mam moznost zarobit a viem, ze mi k tomu pomoze trebars najnovsi MAC, tak si ho kupim....
V ostatnych pripadoch je nakup draheho SW uplna blbost. Za 1. je to stratove a za 2. je inovacia SW taka rychla, ze rok stare veci su uz dnes zastarale...
 

jj, s tím souhlasím ! Když chceš na produktu ěkoho jiného vydělávat peníze, zaplať za to ! Ale sry když dělám nějakej jednoduchcej, nevýdělečnej web ( např. třídní stránky ) tak proč bych měl platit za Dreamveawer ( i když PSPad je za něj dobrá náhrada .... ) ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #86 kdy: 03 Července 2008, 11:53:20 »
Dříve jsem, přiznávám, používal dost věcí bez zaplacené licence. Od Photoshopu až po Nero. Již tři roky jedu na (U/K/Flux)buntu a potřebu používat nelegálně programy jsem měl čím dál menší. Dnes mám jen NWN, který jsem si včera nainstaloval na půl hodinu a už ho zase smažu.
Nicméně argumentace profesionalitou a zodpovědností není vždy zcela samospásná. Poměrně palčivým hlediskem je cena softwaru. Když se podíváme, za jaké ceny byl například nasazen Office 2007 a kolik stojí studentská licence nyní, bylo by na místě zpochybnit etické chování samotného producenta. Stejně tak ceny CAD a podobných čísel jsou pro začínající pracanty likvidační.
Zmíněný NWN dnes na Amazon.com stojí 10 dolarů v originálním novém balení. Některé jiné softwary ovšem takto dostupné nejsou a ne vždy z toho důvodu, že ta práce je skutečně odvedena, ale jen a pouze proto, že na trhu není levnější srovnatelný program, takže si výrobce může nasadit cenu výš.
Vážím si práce a chovám se k ní s respektem. I toto pravidlo má však výjimky. Odmítám např. respektovat licence u e-booků. Tato díla chápu jako předmět kulturního dědictví a vlastnictví celé kultury, nikoliv jednotlivce.

přesně ! Částka, kterou uvališ za SW pro normálního uživatele ( Vista , MS offce, NOD32 .... záleží co tam chceš ) se často blíží, klidně i přesahuje částku kterou uvalíš za HW ! ( není to zrovna ideální příklad argumentace ale mě to hodně zaráží ! )

btw : jak ti jede Fluxbuntu ?? uvažoval jsem o něm...

Asi len jediny faktor by ma mohol prinutit nakupovat soft. A to, ze by moj pocitac zarabal peniaze. Potom by bolo lahke spocitat + a - , kolko s tym zarobim a kolko ma stoji nakup potrebneho softu, nemusel by som spekulovat, ci by sa to a to nedalo urobit s niecim inym - potreboval by som plny Photoshop, Cubase, AutoCad....tak by som si ich jednoducho kupil s tym, ze mi zarobia peniaze. A na spekulacie o alternativach by mi ani nezostal cas, pretoze za ten cas by som s kupenym softom zarobil! To pokladam za jediny padny dovod nakupu draheho softu. Pokial tato vec (efektivita PC) neni splnena, tak treba uzivat freeware, OS, aj crackovat - preco nie??  To je normalne testovanie a prieskum trhu. Kradez zacina az v momente, ked pomocou TOHO zarobim prachy a neodvediem TOMU adekvatnu cast zisku. Viem, ze je to iba moj vyklad prava, ale pripada mi rozumny. Ked mam moznost zarobit a viem, ze mi k tomu pomoze trebars najnovsi MAC, tak si ho kupim....
V ostatnych pripadoch je nakup draheho SW uplna blbost. Za 1. je to stratove a za 2. je inovacia SW taka rychla, ze rok stare veci su uz dnes zastarale...
 

jj, s tím souhlasím ! Když chceš na produktu ěkoho jiného vydělávat peníze, zaplať za to ! Ale sry když dělám nějakej jednoduchcej, nevýdělečnej web ( např. třídní stránky ) tak proč bych měl platit za Dreamveawer ( i když PSPad je za něj dobrá náhrada .... ) ?

No sám si vlastně odpovídáš  :) Vista, MsOffice se Ti zdají drahé ? O.K. Proto je člověk nemusí krást, ale může si nainstalovat Linux, který je zdarma, včetně OpenOffice...

No a pokud chceš dělat jednoduchej nevýdělečnej web...proč bys ho měl dělat zrovna v komerčním Dreamweaveru?  :) Jsou alternativy zadara a bez kradení

Je to asi jako kdybych řekl, že BMW se mi zdá drahé a proto si ho ukradnu...Každý holt musíme dělat s tím, na co máme... :)
« Poslední změna: 03 Července 2008, 11:55:59 od Tomáš Kubíček »
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #87 kdy: 03 Července 2008, 13:44:06 »
4TomášKubíček:
Musím s tebou souhlasit. Z některých příspěvků mám ten dojem, že vlastně dotyčný nemůže za to, že to krade, oni ho k tomu nutí.
Já to tak trochu celé otočím a uvedu příklad:
Dostane se mi do ruky časopis, kde se mi líbí program na úpravu fotek, a protože jsem si zrovna koupil nový digitální foťák, tak neodolám a obětuji 20tis. za Adobe Photoshop CS3. Když mi krabice se softem příjde domů, tak se strasně divim, proč k tomu neposlali i počítač, když bez něho vlastně z toho programu nebudu mít žádný užitek. Příjde mi to strašně nespravedlivý a tak se rozhodnu, že si počítač prostě v krámě ukradnu. No jo, ale bohužel pro mě ten prodavač v obchodě byl všímavý a načapal mě při činu. Zavolá policii a já strážníkovi začnu líčit svůj problém, že jsem k tomu byl vlastně donucený firmou Adobe, protože jsem si koupil jejich program a přeci nebudu dávat takových peněz za počítač, když mi stejně za rok zestárne...

Myslíte, že mi to ten strážník "sežere" a nechá mě s tím počítačem z obchodu odejít?
« Poslední změna: 03 Července 2008, 13:47:09 od Jirka125 »
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #88 kdy: 03 Července 2008, 13:50:33 »
No sám si vlastně odpovídáš  :) Vista, MsOffice se Ti zdají drahé ? O.K. Proto je člověk nemusí krást, ale může si nainstalovat Linux, který je zdarma, včetně OpenOffice...

No a pokud chceš dělat jednoduchej nevýdělečnej web...proč bys ho měl dělat zrovna v komerčním Dreamweaveru?  :) Jsou alternativy zadara a bez kradení

Je to asi jako kdybych řekl, že BMW se mi zdá drahé a proto si ho ukradnu...Každý holt musíme dělat s tím, na co máme... :)

jj, máš pravdu, oba cítíme pirátství jako něco jiného, oba na něj máme jiný názor. open-source SW je jeden z mnoha důvodů proč přecházím na Linux ( zatím jsem sice na piráských Winech ale jen kvůli HW - do týdne mám nový :)
S tím BMW je to dobrej příklad ale má jeden problém : abych ukradl to BMW tak tím se vystavuju velkému nebezpečí, že mě chytnou. Ale když ukradnu SW tak jaká je šance že na to doplatím ? A tím narážím na jednu věc ? Kdo zažil aby nějak doplatil na svůj pirátský SW ? Chytli někdy někoho ? Já vím, občas někoho chytnou a pak se z toho dělá skvělá věc v televizi. Ale jaká je šance že někdy chytnou nějakého malého piráta jako jsem já ( pokud ovšem někdo z tohodle topicu nenabonzuje mou IP :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #89 kdy: 03 Července 2008, 14:00:34 »
<offtopic>Já se omlouvám, ale zbývá mi jeden příspěvek k tomu, abych byl členem fóra a nemohl jsem prostě odolat ;D</offtopic>
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #90 kdy: 03 Července 2008, 14:21:19 »
Stet - Jakmile k Fluxboxu přihodíte Nautilus, tak je to lahoda.. jen se mi často nenačítaly konfiguráky prostředí, takže jsem u toho vydržel asi dva měsíce.. ale byla to krása..
Have you tried turning it off and on again?

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #91 kdy: 03 Července 2008, 14:25:08 »
Ale když ukradnu SW tak jaká je šance že na to doplatím ? A tím narážím na jednu věc ? Kdo zažil aby nějak doplatil na svůj pirátský SW ? Chytli někdy někoho ? Já vím, občas někoho chytnou a pak se z toho dělá skvělá věc v televizi. Ale jaká je šance že někdy chytnou nějakého malého piráta jako jsem já ( pokud ovšem někdo z tohodle topicu nenabonzuje mou IP :)

Však MS a podobní s tím počítají - tvrdě na ty, kteří používají ilegální sw k práci a víceméně tolerance (spojená s občasnou šikanou typu WGA, když je třeba vykázat větší zisk) k "malým pirátům". Dobře vědí, že z malých pirátů často vyrostou velcí platící uživatelé. Minimálně microsoft by měl pirátům děkovat, protože bez nich by jsme dnes seděli u úplně jiných počítačů patrně s jinými procesory a možná by místo linuxu byl spíš hotov Hurd :)

[logická návaznost:
nebyli-li by pc piráti,

* nerozšířilo by se tolik pc, neb bez windows nebylo nikdy moc lákavé, tedy
** třeba by nezkrachoval commodore a atari by nepřestalo vyrábět ST (neb trh domácích počítačů by se nestal kvůli win/pc ztrátovým),
** apple by se v devadesátých letech nepřiblížilo ke krachu (protože windows by nebyly rozšířené a nebyl by na ně photoshop :) ) a nemuselo by kupovat NeXT s Jobsem (který by nepřestal vyrábět MC680X0 HW, protože PC by nebylo tolik rozšířeno aby na něj portoval NeXTStep)

* linux by asi vzniknul, ale nebyl by tak úspěšný protože
1) ze začátku to byl PC-only projetk (a pc by bylo méně)
2) uživatelé by svoje počítače/a jejich OS/ brali jako běžné věci či oblíbené předměty, nikoli jako předměty nenávisti (protože by jim tak často nemazaly celodenní práci a nerestartovali se dle momentální nálady)
3) GNU vývojáři by se věnovali jiným (starším) GNU projektům, třeba zrovna tomu Hurdu :)

*neumřelo by OS/2 (protože by bylo úspěšnější než windows a v partnerství MS/IBM by byl ten silnější IBM :) ),  naopak, zcela by ovládalo PC platformu, která by byla používána téměř jen v podnicích.

* internet by byl rájem, protože by nebyl IE :)

Takže nakonec - doma by pokračoval boj mezi Amigami, Commodory a Apply, v podnicích by  PC s OS/2 bojovalo s UNIXovými terminály, minoritní platformy Linux, Hurd a Windows by uzobávali tu z jednoho tu z druhého koláče. Intel by vyráběl špičkový čip Pentium III+, na Motorolu MC68090 by však neměl. nVidia by neexistovala, protože její zakladatelé by stále pracovali u SGI.  Microsoft by byl největším dodavatelem her, nejprodávanější by byl jeho Flight Simulator 95 rev. 2008, antimonopolní úřady by ho vyšetřovaly pro poškozování firem EA, Sega  a Legend, nic by mu ale neprokázaly...

Ale třeba by to bylo úplně jinak :) :)]

Mimochodem, kdyby MS/Adobe a ostatní opravdu chtěli, tak téměř žádné pirátství není - skoro v každém PC je dnes TPM čip, se kterým se dají dělat opravdu kouzla (přinejhorším si ho mohou dát do požadovaného HW)... :) Není možná náhoda že na xbox360 je pirátských věcí spoustaa na PS3 nic, přičemž xboxů se prodává více než PS3...
« Poslední změna: 03 Července 2008, 14:46:53 od Rincewind »

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #92 kdy: 03 Července 2008, 14:41:35 »
No sám si vlastně odpovídáš  :) Vista, MsOffice se Ti zdají drahé ? O.K. Proto je člověk nemusí krást, ale může si nainstalovat Linux, který je zdarma, včetně OpenOffice...

No a pokud chceš dělat jednoduchej nevýdělečnej web...proč bys ho měl dělat zrovna v komerčním Dreamweaveru?  :) Jsou alternativy zadara a bez kradení

Je to asi jako kdybych řekl, že BMW se mi zdá drahé a proto si ho ukradnu...Každý holt musíme dělat s tím, na co máme... :)

jj, máš pravdu, oba cítíme pirátství jako něco jiného, oba na něj máme jiný názor. open-source SW je jeden z mnoha důvodů proč přecházím na Linux ( zatím jsem sice na piráských Winech ale jen kvůli HW - do týdne mám nový :)
S tím BMW je to dobrej příklad ale má jeden problém : abych ukradl to BMW tak tím se vystavuju velkému nebezpečí, že mě chytnou. Ale když ukradnu SW tak jaká je šance že na to doplatím ? A tím narážím na jednu věc ? Kdo zažil aby nějak doplatil na svůj pirátský SW ? Chytli někdy někoho ? Já vím, občas někoho chytnou a pak se z toho dělá skvělá věc v televizi. Ale jaká je šance že někdy chytnou nějakého malého piráta jako jsem já ( pokud ovšem někdo z tohodle topicu nenabonzuje mou IP :)

O.k. je to Tvůj názor...já to vidím jinak...já nekradu software ne kvůli tomu, jestli by mě mohli chytit, nebo nemohli, ale prostě proto, že krást je něco špatného

------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #93 kdy: 03 Července 2008, 17:42:25 »
Tak som sa zas dneska nas.al. Kamosovi som urobil pocitac s XP. Chcel som mu ako antivirus dat Active Virus Shield, s ktorym som mal za svojich Widlackych cias asi najlepsie zkusenosti. Lenze ten uz presiel pod AOL McAfee. Tiez ho ponukaju pre domace uzivanie zadarmo, tak som teda do toho isiel. Lenze po instalacii ma cakali nemile prekvapenie v podobe mnou NEZVOLENYCH sucasti, vo Firefoxe mi to svojvolne zmenilo domovsku stranku na AOL, dokonca Google vyhladavac mi zmizol a nahradil ho AOL. Teda som sa pustil do odinstalacie, ze to nahradim inym antivirom. Lenze odinstalator AOL proste nefungoval (aj ked som ochranu zastavil), funkcia pridat/odebrat programy mi AOL tiez neoddrbala, z program files sa to do kosa hodit nedalo, ani premenovat...funkciou MSconfig som zakazal AOL v startupe - po restarte to tam bolo znova! Tak som stiahol Tune Up, rozkuskoval to svinstvo a pomaly to zacal likvidovat. Lenze aj tak sa mi vsetky AOL sucasti nepodarilo oddrbat, pretoze boli chranene a neslo s tym nic urobit. System som nakoniec vyladil, AOL sa uz samovolne neobjavoval, ale niektore sucasti tam proste zostali - nechcel som drbat do sys32, aby som nemusel znovu instalovat Windows. Nadrbal som sa s tym peknu dobu...
Takze aj ked to priamo nesuvisi s temou, tak TOTO ma na widlackych programoch najviac S:E:R:E - ta hnusna nasilnost, vnucovanie, nemoznost sa nadobro niecoho zbavit, ta odporna vlezlost a manipulacia s uzivatelom!
Som rad ze uz nepiratim a ze ma k tomu u GNU/Linuxu nic nenuti. FUJ! 
« Poslední změna: 03 Července 2008, 17:44:50 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #94 kdy: 03 Července 2008, 21:42:26 »
vela programov vo Windowse sa chova ako virus - zapise sa vsade mozne a odstranit to je porod - musis vypnut obnovenie systemu, nudzovy rezim atd.. No a ked sa takto chova aj vyhlaseny antivirus, tak uz nemam ziadne pochybnosti o tom, kto tie virusy vyraba! Ten princip, ze sa to vsade nastrka - hlavne do sys32, je podozrivo identicky...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #95 kdy: 03 Července 2008, 21:58:10 »
Rincewind : áá... znalý historik... je pravda že pirátství tlačí vývoj dopředu ...

hase : jn, kámo - starej dobrej win :) ( ironie ) ja jednou hodil do pc nejakej sh*t od icq - neco na snifferovani a kdyz jsem zjistil ze je to k nicemu tak mi trvalo dalsi 2 hod nez jsem prisel jak to odinstalovat . furt jsem mel na plose takej banner : To hide this banner click here and buy ...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #96 kdy: 04 Července 2008, 09:36:26 »
furt jsem mel na plose takej banner : To hide this banner click here and buy ...
:D to je standartka, ale pouze proto, že Windows používá drtivá většina lidstva. Počkejte až Ubuntu dosáhne alespoň 20% a začne se prosazovat ve státních správách - tam má největší naději - to pak tyhle standartky se budou vyskytovat i v tomto systému. Nemá moc smyslu se posmívat, ale smysl má se na to připravit.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #97 kdy: 04 Července 2008, 09:39:49 »
furt jsem mel na plose takej banner : To hide this banner click here and buy ...
:D to je standartka, ale pouze proto, že Windows používá drtivá většina lidstva. Počkejte až Ubuntu dosáhne alespoň 20% a začne se prosazovat ve státních správách - tam má největší naději - to pak tyhle standartky se budou vyskytovat i v tomto systému. Nemá moc smyslu se posmívat, ale smysl má se na to připravit.
Tak potom budem prvy, kto prejde na ine distro - pretoze tieto praktiky mi statocne lezu na nervy. To uz by bol priamy utok na jednu z najvacsich vymozenosti linuxu - slobodu!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #98 kdy: 04 Července 2008, 14:41:02 »
furt jsem mel na plose takej banner : To hide this banner click here and buy ...
:D to je standartka, ale pouze proto, že Windows používá drtivá většina lidstva. Počkejte až Ubuntu dosáhne alespoň 20% a začne se prosazovat ve státních správách - tam má největší naději - to pak tyhle standartky se budou vyskytovat i v tomto systému. Nemá moc smyslu se posmívat, ale smysl má se na to připravit.
Tak potom budem prvy, kto prejde na ine distro - pretoze tieto praktiky mi statocne lezu na nervy. To uz by bol priamy utok na jednu z najvacsich vymozenosti linuxu - slobodu!

GlidingFLY : tak to se doufám nestane ! Pochybuji že by se Linux rozšířil nějak široce. Je to sice velmi nehezké a pesimistické ale co už... A i kdyby , stále by bylo Ubuntu open-source s GNU licencí !

hase : jj kámo ! Svoboda je skvělá věc ! Ten pocit že můžeš v open-source si udělat z hudebního přehrávače grafický editor ( trošku přehnané ale tu pointu snad chápete )
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Počítačové pirátství ? Co vy na to ?
« Odpověď #99 kdy: 04 Července 2008, 17:46:15 »
tak uz nemam ziadne pochybnosti o tom, kto tie virusy vyraba!
a kdo myslíš že ty viry vyrábí?Antivirové společnosti si vyrobí vir a druhý den na něj záhadně mají záplatu/aktualizaci/návod ...Hodně jim to pomohá a těchto virů je většina.KAždý druhý si vyrobí vir který nenajde žádný antivir protože ho nezná...A ani znát nechce.Jen ty svoje.
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.