Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Kam instalujete unstable OS?

Virtuální mašina
Rovnou do PC

Autor Téma: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.  (Přečteno 1457 krát)

BSG - Sharon

  • Host
instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« kdy: 22 Května 2010, 12:23:18 »
Preji pekny den, nekdy mam chut se podivat na ostnani distribuce ktere jeste nejsou final. Jsem se docetl ze neni dobre je instalovat na ostro do pc ci ntb. Ale nazory se ruzni nekteri rikaji ano druhy radeji virtualbox. Distribuce v  beta,rc verzi jsou nejak skodlive pro pevne pouzivani v pc - ntb? Dekuji za vxsvetleni.  ;)

//EDIT by Tomáš Břinčil as snouman.net
Přidal jsem ti anketu, snad se nebudeš zlobit.
Tvá reakce nevypadala moc jistě ohledně schopností přidat anketu ;D
« Poslední změna: 22 Května 2010, 16:55:22 od Tomáš Břinčil as snouman.net »

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2010, 12:33:04 »
skodlive mozu byt len na nervy kedze zvyknu byt este dost buggy, proste niesu urcene na bezne pouzivanie [urcite nie na daku serioznu pracu, ale pouzivat sa normalne daju], su skor len na testovanie..ak si ich chces len tak popozerat a vyskusat tak je asi lepsie instalovat ich len do virtual machine, nikdy nevies ci to nerozhodi daka ta beta instalacia boot loader a nedostanes sa ani do stable systemu, a taka normalna instalacia moze byt aj casovo narocnejsia..

btw mohol si pridat hlasovanie nech mame aj daku statistiku :)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

BSG - Sharon

  • Host
Re: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2010, 12:42:20 »
Velice dekuji za odpoved,presne takto jsem to potreboval vedet ;) .  To hlasovani se  statististikou jsem jeste nedelal  ;D . Snat se toho ujme jiny uzivatel.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2010, 15:25:55 »
Někdy ti může nestabilní verze pěkně pocuchat HW...myslím že před rokem mělo testovací Jaunty(??) nějaký problém s přepisem firmwaru některých CD mechanik...

Takže já jsem zastáncem virtualboxu :)

PS. Anketu můžeš přidat jenom ty jako autor vlákna (jestli nekecám).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2010, 16:54:20 »
Anketu jsem si dovolil přidat...

BSG - Sharon

  • Host
Re: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2010, 16:57:13 »
Anketu jsem si dovolil přidat...

Jasan v poradku  :D .

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« Odpověď #6 kdy: 22 Května 2010, 17:14:59 »
Nestabilní verze jsou prostě nestabilní. Okolo bet a RC je to lepší, ale pořád se dá narazit na hodně ošklivé chyby -- nefunkční aplikace, nespouštějící se Xka nebo rovnou celý systém, hodně milé jsou taky chyby v zavaděči.

Pak jsou tu ještě extrémy jako ztráta dat (zažil jsem jen v malém rozsahu vinou jednotlivých aplikací, ale poškození fs a ztráta všeho není zas tak nemožná) nebo dokonece poškození hw (znám jen dva případy a pokaždé šlo jen o přepsání firmawaru s následnou možností opravy, ale ani tak to není nic pěkného).

Je třeba prostě počítat s tím, že mohou nastat kdykoli problémy a v tom případě je musíš umět nějak vyřešit (sám, spoléhat se ve chvíli kdy neběží xka na radu lidí z fóra je docela nepohodlné) - znamená to buď systému velmi dobře rozumět, nebo mít velmi dobrou zálohu v podobě jiného systému (nejlépe na jiném počítači). Už víš proč je lepší dělat vylomeniny ve virtualboxu?

I přesto všechno je to pěkná zábava -- sledovat, jak ten vývoj jde je zajímavé, člověk se tak často naučí hodně o nového systému, nezpohodlníš - nastanou totiž situace, kdy se v tom budeš muset hrabat atd. A jsou blázni, pro které je i beta moc stabilní (viz obrázek).


[attachment deleted by admin]

BSG - Sharon

  • Host
Re: instalace distribuci v beta,rc verzi atd.
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2010, 17:39:32 »
Nestabilní verze jsou prostě nestabilní. Okolo bet a RC je to lepší, ale pořád se dá narazit na hodně ošklivé chyby -- nefunkční aplikace, nespouštějící se Xka nebo rovnou celý systém, hodně milé jsou taky chyby v zavaděči.

Pak jsou tu ještě extrémy jako ztráta dat (zažil jsem jen v malém rozsahu vinou jednotlivých aplikací, ale poškození fs a ztráta všeho není zas tak nemožná) nebo dokonece poškození hw (znám jen dva případy a pokaždé šlo jen o přepsání firmawaru s následnou možností opravy, ale ani tak to není nic pěkného).

Je třeba prostě počítat s tím, že mohou nastat kdykoli problémy a v tom případě je musíš umět nějak vyřešit (sám, spoléhat se ve chvíli kdy neběží xka na radu lidí z fóra je docela nepohodlné) - znamená to buď systému velmi dobře rozumět, nebo mít velmi dobrou zálohu v podobě jiného systému (nejlépe na jiném počítači). Už víš proč je lepší dělat vylomeniny ve virtualboxu?

I přesto všechno je to pěkná zábava -- sledovat, jak ten vývoj jde je zajímavé, člověk se tak často naučí hodně o nového systému, nezpohodlníš - nastanou totiž situace, kdy se v tom budeš muset hrabat atd. A jsou blázni, pro které je i beta moc stabilní (viz obrázek).


virtualbox mam uz nainstalovany. Dekuji moc za Vase prispevky.   ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.