Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Raspberry Pi 2 + PN532 NFC + NFC Tag -> Čtení/zápis  (Přečteno 3181 krát)

holi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
    • Osobní web-stránky
Raspberry Pi 2 + PN532 NFC + NFC Tag -> Čtení/zápis
« kdy: 15 Března 2016, 10:21:19 »
Dobrý den,
vím, že to pod ubuntu úplně nezapadá, ale stale se jedná o programování pro linux a myslím si že je zde spousta nadšenců právě pro RPi. Tedy k věci. Mám RPi 2 a NFC modul PN532 z aliexpressu (je dost podobný tomu od Adafruitu).  Snažím se o to aby modul četl stejné NFC tagy jako smartphony. Co jsem se koukal na tutoriáli, tak všechny řeší karty a čipy. Jenže mě jde o primitivní čtení/zápis na klasické NFC Tagy co si lidi lepí po baráku a kanceláři na nastavení telefonu. Problém je, že je několik módu toho NFC modulu právě pro ruzná zapojení a pro ruzné NFC/RFID tagy. Postupoval jsem dle tohoto tutorialu(Chci to psat v pythnu, nepotřebuji se drbat s C/C++), jenže na konci jsem zjistil, že používájí nějaký MiFare card.  Nicméně vyzkošel jsem to, ale program mi spadl při nějaké autorizaci (ID štitku to ale přečetlo).

Je tu tedy někdo kdo by mi pomohl?

Berte prosím na vědomí, že neznám všechnu terminologii ohledně NFC a ani ji a ostatní podrobnosti znát nechci (Nebudu se učit anglicky, když chci znát jen pozdrav :) ), když mě někdo nakopne směrem jakým teď potřebuji, tak si zbytek zjistím už sám kdyby si s tím potřeboval nějak více hrát. Jde mi o jeden konkrétní typ tagu a o zápis/cteni textu(ID uzivatele), tedy když to porovnáte s tím tutoriálem na  který odkazuji výše. Tak co je třeba upravit apod.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.