Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: mys na COM portu  (Přečteno 1883 krát)

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
mys na COM portu
« kdy: 15 Června 2006, 17:10:29 »
Tak sem tu z5po dlouhe dobe, nyni jsem zkusil ubuntu(jeste starsi 5.10) na tomhle PC. Jenomze tu mam jeste starsi AT desku(P6BAT-B) a nemam k ni ATX FORM CARD(pokud nekdo ma aspon jednu navic, at se ozve) tak mam mys na COM portu. WinXP mi ji najdou, normalne behaj, ale ubuntu nic. Kdyz sem chtel jit do shellu, tak me to zas vyhodilo zpatky. Kdyz sem pri bootu dal live-expert, sel do shellu a tam dal
ln -sf /dev/tty/0 /dev/mouse
tak to stejne neslo.. Jak zprovoznit mys na tomhle starsim PC? (nenasla ho ani Fedora, takze to nebude jadrem ci xkama, proste potrebuju nalinkovat na /dev/mouse seriovej)

zigi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 389
mys na COM portu
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2006, 16:09:18 »
pokud se ti jedna o sprovozneni mysi jen v konzoli, staci nainstalovat balicek (sluzbu) GPM

pokud to potrebujes rozchodit v Xkach, tak pak:
nejdriv v konzoli zadej:
cat /dev/sttyX (X  = 1, 2, ... atd. podle toho kolik mas com portu - postupne)
 a pak pohybuj myskou, pokud se ti zacne neco vypisovat, zapamatuj si dane cislo portu

pak budes muset editovat xorg.conf:

Section "Pointer"
    Protocol "microsoft"
    Device "/dev/sttyX"
    Emulate3Buttons  // tedy pokud mas jen dvoutlacitkovou mys
EndSection

link na /dev/mouse nema nejak smysl, protoze udev to pri kazdym startu systemu smaze
(popr. by se to dalo doplnit do /etc/rc.local <- ln -s /dev/sttyX /dev/mouse)
..:: be free - use kubuntu ::..

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
mys na COM portu
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2006, 16:42:16 »
a u live cd se neprepise ten xorg.conf, kdyz dam live-expert, udelam to v shellu a pak dam loadnout zbytek livecd?

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
mys na COM portu
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2006, 18:51:09 »
tak sem se rozhod, ze ubuntu nainstaluju. Dokud nepridje verze 6.06, tak pojedu na 5.10(taky poslana).. Tam to rozchodim. Kdyz sem tu mel slacka, tak mi stacilo dat do komentare jeden radek v xorg.conf a uz to makalo.. pak to zkusim taky

OndraSter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
mys na COM portu
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2006, 20:00:06 »
Tak sem nainstaloval linux do partitiony na druhym disku. Pri bootu na me vyskocila hlaska:

stage1.5

grub
error 18

to je zas to s tema cylindrama.. BIOS urci disk spravne, tak nevim(10GB disk)

*edit: ted mi doslo, ze disk v modu LBA se hlasi jako 524MB, kdyz necham auto tak jde na CHS, a tam ukaze tech 10GB... Jak tam mam dat zpatky gruba?

*edit2: uz sem to nasel na foru..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.