Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomalé Ubuntu 10.10 na Acer Aspire One  (Přečteno 3315 krát)

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Pomalé Ubuntu 10.10 na Acer Aspire One
« kdy: 27 Prosince 2010, 19:09:49 »
Nastal čas změn. Můj počítač je jiný. Je pomalý, už vůbec ne zábavný, jednoduchý také ne.
Takto by podle mne měl vypadat slogan na titulní stránce Ubuntu. Strašně mě hryzali XPčka. Řekl jsem si. Co na tom netbooku dělám. Pouštím si hudbu, video nebo brouzdám po internetu. Takže jsem sáhl po netbookové verzi Ubuntu (10.10).
 Instalace proběhla v klidu, případné aktualizace proběhli v klidu. Ale NB prostě Ubuntu nestíhá nevím proč. Flashové aplikace se kousají, efekty při nájezdu myší na tlačítka v liště, scrollování se trhá, programy se dlouho spouští. Někdy i přestanou reagovat. Zkusil jsem si stáhnout ten letecký 3D simulátor. Zobrazila se mi pouze palubní deska ale jinak nic. Potřebuji nainstalovat nějaké ovladače? Potřebuje je Linux? Popřípadě jak to udělám. Jelikož si myslím, že moje konfigurace, i když ne moc silná, by Ubuntu měla rozjet dobře ne?

Konfigurace:
Intel Atom N270 1.6GHz, 1,5GB DDR2, 160GB pevný disk
« Poslední změna: 01 Ledna 2011, 20:17:26 od Filip Dominec »

aaaaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
Re: Acer Apire One
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2010, 19:21:51 »
Zkus se podívat, jestli nemáš zapnuté efekty Systém --> Předvolby --> Vzhled a v záložce Efekty vzhledu by si měl mít žádné. Mám staré PC a také mi to vytěžovalo. Nabídlo ti to po instalaci nějaké ovladače pro grafiku nebo ti to nic nenabídne? Jakou to má grafickou kartu, Intel, AMD nebo Nvidia?

bjuty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Acer Apire One
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2010, 20:13:29 »
Mám též Acer Aspire One a vše, včetně efektů jede bez problémů. Mám Ubuntu 10.4 na SSD a 10.10 na externím HDD.
Hry nehraju, ale tento netbook není na hraní her dostatečně výkoný.
Vím jen, že java není zrovna s Linuxem kamarád.
UBUNTU 14.04 LTS

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Acer Apire One
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2010, 20:35:38 »
Zkouším vypnout efekty, ale píše mi to: Nelze přepnout na jiné efekty, neboť je puštěna Mutter.
Jinak GK je integrovaná. Mobile Intel 945GM Express Chipset Family. Co se týče instalace. Já nic, já muzikant. Vyskočili na mě aktualizace, tak jsem je nainstaloval. Nekoukal jsem konkrétně jaké.
No s tím výkonem. Když jsem na tomhle prckovi rozjel hry do roku 2005 (...GTA:SA, Mafia, Hitman 3...), tak nevidím jediný problém s tím, že by na Ubuntu nestačil.

sabreman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Acer Apire One
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2010, 20:46:44 »
Ahoj. Mám Acer Aspire One taky, jedu na něm Ubuntu 10.10 s plnými grafickými efekty, spouštím na něm i WindowsXP ve Virtual Boxu a maká parádně. Jediné co jsem nerozchodil, je integrovaná čtečka karet,
ale jelikož má noťas dvě, moc to neřeším.

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Acer Apire One
« Odpověď #5 kdy: 01 Ledna 2011, 13:28:39 »
A máš desktop nebo netbook verzi?

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Pomalé Ubuntu 10.10 na Acer Aspire One
« Odpověď #6 kdy: 04 Dubna 2011, 08:29:44 »
Ahoj. Bohužel jsem se s tím už taky setkal. Každopádně netbook verze za moc nestojí. Mutter žere moc systému. Nainstaluj si desktop verzi a budeš mít po starostech. Hry nehraju, ale na mém spiru one letí desktop verze velice svižně včetně efektů.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

Rover623

Re: Pomalé Ubuntu 10.10 na Acer Aspire One
« Odpověď #7 kdy: 04 Dubna 2011, 11:25:37 »
Souhlasím,nainstaluj si klasickou verzi pro desktop s Gnome,pokud by se ti i tak zdálo,že to pořád nejede podle tvých představ,můžeš zkusit odlehčená distra (Xubuntu nebo ještě méně náročné Lubuntu)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.