Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémky s Ubuntu  (Přečteno 3086 krát)

Icek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Problémky s Ubuntu
« kdy: 17 Prosince 2007, 21:42:30 »
Zdravím,
ubuntu používám asi rok, zatím celkem spokojenost, ale přesto je zde pár věcí, které sice nejsou nějak zásadní, ale jejich vyřešení by mi zlepšilo náladu :

1) Existuje nějaký fígl jak používat flash pod operou? Teda "rozumně" používat. Když si otevřu 2 videa na youtube, a jeden panel zavřu, tak mi v prvním misto videa naskočí šedý čtverec. Zatím to řeším používáním firefoxu, ale to není ono...

2) Lze nějak přidat do playlistu VLC / Mplayeru? tohle by se velmi hodilo. Teď se mi buď otevře nové okno, nebo nový soubor nahradí ten starý. Popřípadě ještě nějaká možnost jako "přehrát složku".

3) Mám zapnutý CF, když kliknu na "ukaž plochu", tak to nefunguje pokaždé, někdy musím kliknout 2x, na tohle jsem tu řešení už viděl, ale nemůžu ho najít.

To je asi vše co si teď vybavuju, pokud by někdo uměl poradit s kteroukoliv věcí budu rád...
« Poslední změna: 21 Dubna 2008, 16:27:56 od Anna Taliánová »

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Problémky s ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2007, 21:48:35 »
ad 2)

mplayer má možnost přehrát složku

příklad: mplayer /home/muzika/*.flac - přehraje všechny soubory typu FLAC v dané složce

Icek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: Problémky s ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2007, 21:54:06 »
Jde to nějak dostat do menu vyvolaného pravým tlačítkem?

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Problémky s ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2007, 22:49:44 »
3) Mám zapnutý CF, když kliknu na "ukaž plochu", tak to nefunguje pokaždé, někdy musím kliknout 2x, na tohle jsem tu řešení už viděl, ale nemůžu ho najít.
otvorte si editor konfigurácie (gconf) a nájdite apps → metacity → global_keybindings, v rámci neho je položka show_desktop, priraďte jej hodnotu, ktorou bude klávesová skratka, ktorou sa spustí. ja mám napríklad vo windows štandardný "<Super>d"(zadajte bez úvodzoviek), čiže Win+D. po zadaní danej skratky sa zobrazí plocha, opätovným stlačením naspäť vystúpia okná. nie je to síce priama odpoveď na vašu otázku, ale dúfam, že vám pomôže.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Icek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: Problémky s ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2007, 13:07:52 »
Kdyby to trápilo ještě někoho, tak ta věc s operou a flashem je způsobena chybou ve flashi, a v příští verzi by to mělo být opraveno...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.