Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový vzhled pro fórum  (Přečteno 136400 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #75 kdy: 10 Prosince 2012, 00:40:28 »

On ještě není zdaleka hotový -- začal jsem ho dělat někdy před dvěma měsíci a na dokončení není čas...

Zeptal bych se, jestli můžu nějak pomoct, ale asi na to nemám moc schopnosti, i když už jsem se kdysi v smf vzhledech vrtal, tak ne moc  :P Tak aspoň chválím  :D
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #76 kdy: 18 Srpna 2013, 23:07:30 »
Omlouvám se za vstoupení do diskuze, ale jen takový dotaz laika, který si hraje s fóry již nějaký ten pátek. Nebylo by lepší přenést fórum na kvalitnější systém s podporou a solidním bezpečnostním systémem?

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #77 kdy: 18 Srpna 2013, 23:45:57 »
Jsou tu 2 problémy:
a) kvalitnější systém je placený (phpBB je se SMF srovnatelné, s ostatními nemám zkušenosti)
b) tohle fórum je o Ubuntu (svobodný operační systém), přišlo by mi nešikovné fórum provozovat na proprietárních technologiích
+1 - přenos fóra není ve většině případů úplně triviální záležitost
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Standa99

  • Host
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #78 kdy: 19 Srpna 2013, 00:23:42 »
Škoda, že jsme se nedozvěděli, který že je vyvoleným "solidním bezpečnostním systémem"?

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #79 kdy: 19 Srpna 2013, 00:46:56 »
Škoda, že jsme se nedozvěděli, který že je vyvoleným "solidním bezpečnostním systémem"?

Trpělivost, ono to přijde.
Doma i v práci Linux Mint 17

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #80 kdy: 19 Srpna 2013, 08:47:05 »
Jsou tu 2 problémy:
a) kvalitnější systém je placený (phpBB je se SMF srovnatelné, s ostatními nemám zkušenosti)
b) tohle fórum je o Ubuntu (svobodný operační systém), přišlo by mi nešikovné fórum provozovat na proprietárních technologiích
+1 - přenos fóra není ve většině případů úplně triviální záležitost
Rád bych na to reagoval. Odpovídat nemusíš, případně můžeme diskuzi přesunout jinam, abychom nezahltili téma o vzhledu.

Samozřejmě, že kvalitnější systémy jsou placené. Ovšem celková podpora vývojářů, ale i fanoušků je zcela na jiné úrovni. Mnoho let jsem pracoval se SMF a nyní již pouze chrochtám společně s vBulletinem. Systém, pluginy, tvorba vlastních vzhledů... vše jednodušší, kvalitnější a rychlejší. Může se stát, že někdo by rád tomuto fóru nabídl jednu z jeho licencí na vBulletin, které má k dispozici.

I přes to, že je Ubuntu svobodný operační systém, tak oficiální web také funguje na vBulletinu. Přesun fóra je většinou záležitost 15 až 30 minut v závislosti na rychlosti serveru a to i za předpokladu, že fórum má půl milionu příspěvků.

Vše mělo být vedeno pouze jako dotaz. Nerad bych rozpoutal něco, co nikdo nechce :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #81 kdy: 19 Srpna 2013, 09:00:37 »
I přes to, že je Ubuntu svobodný operační systém, tak oficiální web také funguje na vBulletinu.

Dávat UbuntuForums.org (jedoucí na vBulletinu) jako vzor "solidního bezpečnostního systému" je vzhledem k nedávné situaci hodně blbej fór, nemyslíte? :)

Pokud by fórum mělo kdy na něco přecházet, tak by to především chtělo nějaký důvod -- se SMF jsme byli vždy spokojeni a nic nám nechybělo. Uznávám, že jsem nikdy nedělal s vBulletinem (kromě SMF mám zkušenost jen s FluxBB a phpBB), ale komunita u SMF mi přijde dostatečně aktivní, rozšíření je dost a udělání nového motivu není těžké (z hlediska kódu, zásadním problémem je ta grafická část).

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #82 kdy: 19 Srpna 2013, 15:47:32 »
I přes to, že je Ubuntu svobodný operační systém, tak oficiální web také funguje na vBulletinu.

Dávat UbuntuForums.org (jedoucí na vBulletinu) jako vzor "solidního bezpečnostního systému" je vzhledem k nedávné situaci hodně blbej fór, nemyslíte? :)

Pokud by fórum mělo kdy na něco přecházet, tak by to především chtělo nějaký důvod -- se SMF jsme byli vždy spokojeni a nic nám nechybělo. Uznávám, že jsem nikdy nedělal s vBulletinem (kromě SMF mám zkušenost jen s FluxBB a phpBB), ale komunita u SMF mi přijde dostatečně aktivní, rozšíření je dost a udělání nového motivu není těžké (z hlediska kódu, zásadním problémem je ta grafická část).
Howg. Jednou [Ellendway] zjistíš, že když něco funguje, tak se to má akorát zazálohovat a nehrabat na to ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #83 kdy: 20 Srpna 2013, 00:09:05 »
Howg. Jednou [Ellendway] zjistíš, že když něco funguje, tak se to má akorát zazálohovat a nehrabat na to ;)

+1

pardon za OT
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #84 kdy: 12 Února 2019, 06:51:12 »
V nastavení se mi nenachází "starý" vzhled fóra, byl odstraněn?
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #85 kdy: 27 Února 2019, 08:29:02 »
Neviem ako ostatnym, ale mne na uvodnej strane ubuntu.cz velmi chyba v hornej liste Forum, vyclenil by som ho z Komunity a podpory. Miesta je tam este dost a Forum tak bude na jeden klik.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #86 kdy: 19 Února 2021, 09:39:06 »
Michalovia, snad som neziadal od vas tak komplikovanu zmenu, cochvila ubehnu 2 roky. Prakticky jedina vec, ktora ma na ubuntu.cz este taha /a stoji za to/, je forum.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #87 kdy: 19 Února 2021, 10:17:40 »
Neviem ako ostatnym, ale mne na uvodnej strane ubuntu.cz velmi chyba v hornej liste Forum, vyclenil by som ho z Komunity a podpory. Miesta je tam este dost a Forum tak bude na jeden klik.
Michalovia, snad som neziadal od vas tak komplikovanu zmenu, cochvila ubehnu 2 roky. Prakticky jedina vec, ktora ma na ubuntu.cz este taha /a stoji za to/, je forum.

Mně to tedy připadá OK, nevidím důvod tam fórum oddělovat. Pokud někdo chodí na fórum pravidelně nemá důvod lézt do něj z úvodní stránky, na které se toho moc neděje a navíc je na ni přímý odkaz z fóra..

Jen bych na té úvodní stránce prefereroval odkaz na LTS verzi, to je podle mě celkem zásadní.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #88 kdy: 19 Února 2021, 19:57:38 »
Urcite to neziadam pre seba, hlavna stranka je zasadna prave pre novych /castokrat zacinajucich/ zaujemcov o linux. A forum, jedine aktivne zijucu cast ubuntu.cz schovavat za neprehladne a neintuitivne klikanie, ktore naviac nie vzdy spravne otvori pokracovanie, je nezmysel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.