Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový vzhľad  (Přečteno 31373 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #75 kdy: 03 Března 2010, 22:10:54 »
Asi se právě objevila nová podoba ubuntu, já jsem unešen, velice pěkné, velká změna (ikdyž je to otázka pár vteřin) je v přemístění tlačítek v záhlaví okna na levou stranu, ikdyž to možná není konečná podoba. Tohle přemístění připomíná MAC OS X, já vidím důvod v něčem jiném, řeší to problém s notifikacema při maximalizovaném okně, už nebude potřeba je zprůhledňovat a třeba se dočkáme i aktivních notify... Ale to už předbíhám, protože GNOME 3 bude mít své vlastní notifikace, takže to může být všechno jinak. Uvidíme, už se těším. Jinak odkaz zde https://wiki.ubuntu.com/Brand


A o čem myslíš, že už tady dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #76 kdy: 03 Března 2010, 23:31:04 »
ja nechapem co vsetci mate s tym eye candy a nieste spokojny stym ze je nieco zadarmo a funguje to....samozrejme ze je to dnes uz samozrejme ze by nemalo gui vypadat jak win95 ale preco by sa malo ubuntu opicit po win ci mac???mne sa vzhlad ubuntu celkom paci a dalsia vec je ze komu sa to nepaci nieje take zlozite si nainstalovat dalsiu temu...http://gnome-look.org/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #77 kdy: 04 Března 2010, 00:10:40 »
Asi jo. Zatím ju mám mezi blokovanýma a nevím co s ní. Odmítá se instalovat.

edit: Aha on to myslí takhle. Nicméně v aktualizacích visí nějaká změna vzhledu ubuntu.
« Poslední změna: 04 Března 2010, 00:20:56 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

corey_cavalera

  • Host
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #78 kdy: 04 Března 2010, 08:02:59 »
Asi se právě objevila nová podoba ubuntu, já jsem unešen, velice pěkné, velká změna (ikdyž je to otázka pár vteřin) je v přemístění tlačítek v záhlaví okna na levou stranu, ikdyž to možná není konečná podoba. Tohle přemístění připomíná MAC OS X, já vidím důvod v něčem jiném, řeší to problém s notifikacema při maximalizovaném okně, už nebude potřeba je zprůhledňovat a třeba se dočkáme i aktivních notify... Ale to už předbíhám, protože GNOME 3 bude mít své vlastní notifikace, takže to může být všechno jinak. Uvidíme, už se těším. Jinak odkaz zde https://wiki.ubuntu.com/Brand


A o čem myslíš, že už tady dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho?

Promiň, přečetl jsem si jen dva příspěvky předemnou a ty jednoznačně nenaznačovaly, že už byl nový brand zmiňován. Každopádně jsem se k novému vzhledu i vyjádřil, takže to nemělo nulový přínos... Snad to šlo říct i příjemněji ;-) Každopádně, má minela, měl jsem se pořádně rozkoukat :-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #79 kdy: 04 Března 2010, 08:13:46 »
Promiň, přečetl jsem si jen dva příspěvky předemnou a ty jednoznačně nenaznačovaly, že už byl nový brand zmiňován. Každopádně jsem se k novému vzhledu i vyjádřil, takže to nemělo nulový přínos... Snad to šlo říct i příjemněji ;-) Každopádně, má minela, měl jsem se pořádně rozkoukat :-)

V pohodě, taky se mi to už párkrát stalo ;) ale citát z Marečka si člověk odpustit nemůže, když tak krásně sedí :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #80 kdy: 04 Března 2010, 08:16:23 »
Nicméně v aktualizacích visí nějaká změna vzhledu ubuntu.

Nový vzhled bude v repozitářích až za pár dní.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #81 kdy: 04 Března 2010, 11:00:19 »
Tuší někdo co je to to Adium theme?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #82 kdy: 04 Března 2010, 11:29:21 »
Ten vzhled není dost špatný než jsem předpokládal. Jako bych to jednoduše vysvětlil prostě je to produkt Apple totéž levnej systém MacOS X. Tohle taky odehrávala Amiga kdysi Apple byl dost drahej. Vzhled je hezky udělaní ale mám strach jestli může stát ještě 2x víc chyb. Snad což nejdříve krásně doladí. A sám přiznám že logo Ubuntu je vypadá dost ošklivě a chtělo něco trošku zlepšit logo. Dobré řešení něco změnit než pořád ještě 10let problémem nápady s Humanem. Holt, budeme znovu zvykat zavírání okno, minimalizování atd... to je skoro jak MacOS X. Zas problém toho není nějak nastavit či změnu vzhledu.

Je to hezký než jsem předpokládalo že bude ještě horší. Klobouk dolů...
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #83 kdy: 04 Března 2010, 11:41:42 »
Když Mark říkal, že se chtějí vzhledem vyrovnat Macu, netušil jsem, že to myslí tak doslova  ;D
Jinak ty tlačítka nalevo jsou fakt úlet a doufám, že to vrátí napravo.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #84 kdy: 04 Března 2010, 11:48:40 »
Údajně to tak navrhl dizajnér, ale lidi řvou tak by se to mělo vrátit. Taky je prý schovávací spodní lišta. To mi taky hlava nebere.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #85 kdy: 04 Března 2010, 11:57:40 »
Já sám přiznám že lištu bych nechal takhle. Jenže bohužel uřvanci dokážou uřvat. Jako kdyby jste stěžovali na Windows. V Linuxu jim to nejde a pořídí MacOS X. Budete nadávat proč lišta je vlevo. Chci vpravo. Apple na vás kašle. Bohužel změna je změna. My musíme každý rok naučit nového. Chápu že jde o Widláci který dělá potíže lištu ve vlevo. To chápu a zas není velkej problém se zvyknout snad za 3hodiny. Jeden kámoš má MacOS X a naučil s tím žít skoro 2dny a jelo bez problému. Ono se jim dělá zmatky ale zvykat se dá určitě. Nechápu proč lidi jsou proti a přitom dělají kopii MacOSX v Ubuntu a nechají lišty rovnou na vpravo. Bohužel designér koukali na Youtube atd... Každý skoro ubuntaci dělají like-mac a lištu nechali jim udělat vlevo. Designér řekne víš co, uděláme lištu vlevo.
« Poslední změna: 04 Března 2010, 11:59:28 od ADIO45 »
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #86 kdy: 04 Března 2010, 13:55:44 »
Tuší někdo co je to to Adium theme?

Popis: Adium message style for Ubuntu
 Adium message style for Ubuntu, to be used in an instant messenger that
 supports Adium message styles, such as Empathy.
Domovská stránka: http://launchpad.net/adium-theme-ubuntu

mfaifer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #87 kdy: 04 Března 2010, 15:56:09 »
me nijak nevadí , že bude lišta v levo. Jsem na to zvyklí už z tématu co jsem si stáhl a poupravil a dost mi to vyhovuje. Ale věřím tomu , že se vše bude dát nastavit jako tomu bylo doposud :)
ubuntu 10.10, ntb asus n61da: AMD Phenon II X4 920M, ATI 5730M, RAM 6GB DDR3

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #88 kdy: 04 Března 2010, 16:29:49 »
Tak mi není jasné kdy se ta změna vzhledu v LL objeví. I po instalaci dnešního dailly buildu je vzhled pořád stejný ???

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #89 kdy: 04 Března 2010, 16:42:21 »
Tak mi není jasné kdy se ta změna vzhledu v LL objeví. I po instalaci dnešního dailly buildu je vzhled pořád stejný ???

Až za pár dní.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nový vzhľad
« Odpověď #90 kdy: 05 Března 2010, 08:12:03 »
Už se mi to dnes projevilo... ta fialová je hustá teda ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mio69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #91 kdy: 05 Března 2010, 09:47:05 »
Tak mi není jasné kdy se ta změna vzhledu v LL objeví. I po instalaci dnešního dailly buildu je vzhled pořád stejný ???

Až za pár dní.


Pro některé nedočkavce v Karmic :

obě témata : https://launchpad.net/ubuntu/+source/light-themes/0.1.5.2/+build/1543652/+files/light-themes_0.1.5.2_all.deb
a icony nutné pro závislost :http://launchpadlibrarian.net/40195509/ubuntu-mono_0.0.6_all.deb


No není to špatné, ale posuvníky a tlačítka mi připadají zbytečně moc mohutné. Téma jak pro zdravotně postižené, aby se trefili myší. Tlačítko si můžete dát  doleva a to v pořadí  :
Kód: [Vybrat]
maximize,minimize,close:menu nebo lépe  :
Kód: [Vybrat]
maximize,minimize,close:
Pokud je chcete mít vpravo tak pořadí :
Kód: [Vybrat]
menu:maximize,minimize,closenebo lépe :
Kód: [Vybrat]
:maximize,minimize,close
Asi budete potřebovat poslední engine Murrine, ja ho mám, ale nevím jak ostatní
« Poslední změna: 05 Března 2010, 10:53:52 od mio69 »
Ubuntu 10.10
Registered Linux User #506269

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1078
    • Lords Of Tech
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #92 kdy: 05 Března 2010, 09:58:09 »
Veľká vďaka... hoci asi ho príliš používať nebudem, už som s vzhľadom svojho Ubuntu spokojný, jediné čo mi prekáža je škaredá horná lišta... kedysi som mal taký pekný metalický vzhľad navodzujúci dojem trojrozmernej hliníkovej trubky, ale neviem ho opätovne vytvoriť...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #93 kdy: 05 Března 2010, 10:04:15 »
Protože obě témata už do Lucidu dorazila, tak si dovolím pár screenshotů ze své zahrádky. Je tam jak tmavý, tak světlý vzhled.

http://album.jabbim.cz/vojtech.trefny@jabber.cz/lucid

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #94 kdy: 05 Března 2010, 10:28:47 »
Podle mě je ta fialová barva i tlačítka vlevo inspirace Mac OS. Ovšem vzhledem k té fialové - když dva dělají totéž, není to bohužel totéž.
Ale barva je ten nejmenší problém. Hlavně ať je LL funkční, stabilní a bezproblémový. Víc ke štěstí nepotřebuju.

mio69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #95 kdy: 05 Března 2010, 10:50:02 »
Podle mě je ta fialová barva i tlačítka vlevo inspirace Mac OS. Ovšem vzhledem k té fialové - když dva dělají totéž, není to bohužel totéž.
Ale barva je ten nejmenší problém. Hlavně ať je LL funkční, stabilní a bezproblémový. Víc ke štěstí nepotřebuju.

Já teda nechápu proč prohodili maximalizaci a minimalizaci. Nebo to je jen vlastnost v Karmic?
Ubuntu 10.10
Registered Linux User #506269

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #96 kdy: 05 Března 2010, 11:35:47 »
Podle mě je ta fialová barva i tlačítka vlevo inspirace Mac OS. Ovšem vzhledem k té fialové - když dva dělají totéž, není to bohužel totéž.
Ale barva je ten nejmenší problém. Hlavně ať je LL funkční, stabilní a bezproblémový. Víc ke štěstí nepotřebuju.

Já teda nechápu proč prohodili maximalizaci a minimalizaci. Nebo to je jen vlastnost v Karmic?


tak když jsem si přečetl, že přesunou tlačítka nalevo, tak si říkám wtf? i když je fakt, že někdy se to s těma notifikacema pralo, ale přesun je dost radikální řez...
ale prohodit mini/maximalizaci, tak to už je podle mě totální úlet...  ;D

jinak k tématu celkově, vypadá velice hezky, akorát teda fialová nebude asi úplně podle mojeho gusta...  :D

vcelku zásadní se mi zdá taky změna fontu... novej je hezkej, to jo, ale ten starej se mi zdál takovej... víc ubuntu-symbolizující... krásně jednoduchej a přitom originální, nebo nevim, jak přesně bych to popsal, ale určitě víte, co myslim... :)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #97 kdy: 05 Března 2010, 17:54:08 »
tlacitka nalevo mi teda nevadí. Používám je tak pořád. Proč je nedali doprostřed? nalevo je ma OSX, napravo W. :-D
Akorám sem teda myslel, že ta grafika bude nějaká jemnější. Víc doladěná. Třeba bych to dělal do jedné barvy je s různýma odstínama. Ale to je jedno. Co člověk, to jiný vkus. Stejně si to každý udělá podle svého.
Já bych osobně vzal design Macu, a přebarvil všechno do zlatova  :D.

mio69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #98 kdy: 05 Března 2010, 20:24:06 »
Jeden z návrhů pro Rythmbox pro Lucid. Jen tak na okraj.... je to jen mockup...

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 05 Března 2010, 20:26:33 od mio69 »
Ubuntu 10.10
Registered Linux User #506269

mio69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #99 kdy: 05 Března 2010, 20:29:31 »
A ještě jeden návrh........ To je nádhera!

[attachment deleted by admin]
Ubuntu 10.10
Registered Linux User #506269

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.