Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu na VPS - příčina pomalosti  (Přečteno 481 krát)

ITGuru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Ubuntu na VPS - příčina pomalosti
« kdy: 17 Července 2014, 11:55:27 »
Zdravím,

mám VPS a na něm "Ubuntu 10.04.4 LTS". Tam mám nainstalované nějaké servery (Apache, MySQL, vsftpd atp.). Dřív všechno šlapalo v pohodě, ale poslední dobou mám problémy s rychlostí a protože jsem Ubuntu noob, tak nevím jak zjistit, kde je příčina.

Když koukám do Muninu, tak mě přijde všechno v pohodě (ne že bych se v tom nějak moc vyznal), když koukám na htop, tak tam taky nevidím problém. Když koukám v MySQL "show processlist", tak taky nic.
Přitom když chci načíst nějaký web co jede na tom serveru, tak to někdy trvá dlouho (třeba 30 sekund - asi i víc) a jindy to zase reaguje okamžitě.

Napadlo mě, jestli to není tím VPS - CPU jede na pár % a paměti mám cca 40% volné. Vím, že mě na VPS může poskytovatel rezervovat RAM a CPU, ale nemůže být problém v disku? Že obsluhuje jiné VPS a tím nemůže obsloužit moje? Jak mám postupovat abych našel příčinu problému? Díky.

Na VPS je toto:
- 2GHz CPU (1 jádro)
- 2GB RAM (asi 60% zaplněno)
- 10GB HDD (asi 70% GB zaplněno)

Pozn.: Teď jsem zkoušel načíst prázdnou statickou HTML stránku a trvalo to asi 25 sekund. Takže to podle mě nemůže být v MySQL atp. Leda Apache nebo to nestíhá CPU, což podle grafů nevypadá.

Přikládám screen z Munina...

[příloha smazaná administrátorem]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.