Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde mi nič inštalovať ani aktualizácie  (Přečteno 1087 krát)

vysec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
nejde mi nič inštalovať ani aktualizácie
« kdy: 24 Září 2014, 19:53:43 »
Zdsravím,
viete mi niekto pomôcť prosím? pri každej inštalácií ktorú chcem urobiť aj pri akttualizáciach mi vyhodí "Vyžaduje sa inštalovanie balíkov z nedôveryhodných zdrojov" a keď dám ok zruší sa to a nič nejde.  :-\ Neviete mi poradiť niekto čo s tým? Mám verziu Ubuntu 13.04 a chcel som ho aktualizovať na 14.04 ale nejde to a aani žiaden software z centra softwaru mi nechce kôli tomu nainštalovať  >:(

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:nejde mi nič inštalovať ani aktualizácie
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2014, 19:57:59 »
No neni 13.04 uz nepodporovanou verzí? Co to udělá pokud uděláš
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update

vysec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:nejde mi nič inštalovať ani aktualizácie
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2014, 21:04:53 »
práveže nič iba mi vyhodí tabulku s tým textom "Vyžaduje sa inštalovanie balíkov z nedôveryhodných zdrojov"... a to aj keď chcem inštalovať hocičo z centra softwaru  :-\ existuje spôsob ako toto ubuntu aktualizovať na novú verziu bez too aby som musel formátovať disk?? pretože mám tam aj windows a kopu súborov a nechcem to nahadzovať všetko odznova

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:nejde mi nič inštalovať ani aktualizácie
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2014, 21:18:31 »
Hlavně buď opatrný když se rozhodneš pro přeinstalování, v 14.04 instalátoru je bug a bez milosti ti to zformátuje celej disk

aktualizovat by to sice jít mělo ale většinou se to neobejde bez problémů, ideální by bylo nainstalovat čisté nové ubuntu. Aby ses vyhnul bugu o kterém píšu výš, smaž oddíly s Ubuntu ručně přez liveCD nebo z Windows a pak instaluj, v žádnym případě nedávej možnost Nahradit Ubuntu 13.04 novým Ubu. Raději si to nacvakej přez ruční rozdělení disku.

i tak je ale vhodné si vše zálohovat

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:nejde mi nič inštalovať ani aktualizácie
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2014, 21:29:34 »
Já chtěl vidět výpis, ale asi nic zvláštního tam neuvidíme co? ;) systém aktualizuj po úpravě repozitářů na old-releases.ubuntu podle
http://wiki.ubuntu-it.org/Repository/SourcesList/EOL a pak proveď povýšení systému.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.