Fórum Ubuntu CZ/SK
Ostatní => Archiv => Téma založeno: Linx 02 Července 2007, 10:25:23
-
Zdar, potrebujem pomoc z dvoma prípadmi.
1. Mám grafickú kartu nVidia GeForce 4 440 MMX (64 MB) a keď nastavím cez terminál (nvidia-settings), rozlíšenie, dám apply a reštartujem PC (alebo proste reštartujem kedykoľvek), tak mi hodí rozlíšenie 1024xNIEČO. Neviete ako to nastaviť defaultne? Je to preto, že keď dám System -> Predvoľby -> Rozlíšenie obrazovky a tam nastavím že nech mám defaultne 1024xNIEČO ?
2. Mám hru Counter-Strike 1.6 a neviem ako ju mám odinštalovať. Remove mi nejako nejde alebo neviem presne príkaz na remove... Poradíte mi?
-
Nikto nepozná odpoveď?
-
1. nevim,nemam nvidii
2. pokud je to instalovano pres wine,bud to uninstalnes,nebo smazes adresar,u cedegy vymazes ze seznamu a vymazes adresar.(pro wine- (home/uzivatel/.wine/drive_c/Program Files , pro cedegu - /home/uzivatel/.cedega/vytvorenaslozkadisku/program files
-
Co se týká toho rozlišení obrazovky, zkus se podívat do "/etc/X11/xorg.conf". Někde dole je seznam všech rozlišení (pro jednotlivé barevné hloubky). Seznam si zkus upravit.
Jakub