Fórum Ubuntu CZ/SK

Ostatní => Archiv => Téma založeno: ufaak 02 Července 2007, 20:23:42

Název: Nefunkcni prihlaseni do Ubuntu [vyřešeno]
Přispěvatel: ufaak 02 Července 2007, 20:23:42
Ahoj,
chvili jsem pracoval ve winXP, a po restartu a nabootovani Ubuntu se objevila prihlasovaci obrazovka (i pres to, ze jsem ji mel predtim vypnutou, rovnou mi nabihala prac. plocha).
Zadal jsem sve jmeno a heslo, obrazovka problikla do textoveho modu, pak se opet objevilo logo nVidia, prihlasovaci obrazovka... a tak porad dokolecka.
Nevite nekdo, jak to opravit? Kdyz se pomoci CTRL+ALT+Fx prepnu, tak se prihlasim v text. modu, ale jinak nic.
Prosim o pomoc, jsem bezradny a na zitra tam mam pripravenou dulezitou prezentaci:(
Dekuju predem za radu
Název: Nefunkcni prihlaseni do Ubuntu [vyřešeno]
Přispěvatel: Vojtěch Trefný 02 Července 2007, 20:54:04
To by mohlo signalizovat přeplněný disk. Přepněte se do konsole a zadejte sudo apt-get clean snad to pomůže.

Prozatím si prezentaci můžete překopírovat do Windows pomocí některého nástroje na čtení linuxových oddílů z Windows - viz článek (http://www.linuxexpres.cz/okenko-do-oken/ext2driver-otevrete-tucnakovi-okno)
Název: Nefunkcni prihlaseni do Ubuntu [vyřešeno]
Přispěvatel: ufaak 02 Července 2007, 21:05:29
Diky, pomohlo!
sice ten prikaz neudelal nic, nebo alespon nic nevypsal na display, ale po smaznuti dvou filmu jsem se prihlasil bez problemu.
Jeste jednou dekuju
Název: Nefunkcni prihlaseni do Ubuntu [vyřešeno]
Přispěvatel: Vojtěch Trefný 02 Července 2007, 21:17:35
Ten příkaz něco udělal - vymazal nějaké nepotřebné instalační balíky, akorát nic nevypsal, což některé příkazy, když se provedou bez chyb dělají.