Fórum Ubuntu CZ/SK
Ostatní => Archiv => Téma založeno: Ondřej Trhoň 24 Června 2006, 20:32:31
-
Mám laický dotaz. Nevím jak naformátovat Flashdisk.
Týká se to dotazu: Vlastním USB flash disk 256 mb. Předtím, než jsem ho zformátoval systémem souborů FAT, tak ho Gnome viděl normálně. Teď ale ne. Jestli je to důležité, formátoval jsem ve Windows s rychlým formátováním. Předem děkuji za odpověď.
-
Zdravím. Donedávna jsem flash disk používal zcela normálně. Po měsíci jsem jej vytáhl a nestíhám ne divit. Nemůžu na disk ani zapisovat ani mazat a to ani přes sudo.
Nevím jestli to zapříčinila některá z aktualizací ubuntu. Ovšem můj krok vedl ke spuštění GNOME partition editoru a snahy zformátovat flash disk tak se mě dostane hlášení:
An error occurred while applying the operations
The following operation could not be applied to disk:
Naformátovat /dev/sda1 jako fat16
See the details for more informationProstě nejde to zformátovat na nic. Popravdě řečeno hledal jsem kde jsem mohl, ale nic jsem nenašel. Ani informace o stejném problému a ani řešení. Mám použít jiný postup, jiný nástroj? Děkuji za případnou radu.
-
Ahojte,
me take neslo formatovat flashdisk od Kingston nikde, ale pak jsem na to prisel, stacilo uplne odebrat oddil a dat vytvorit nove, pak slo nadherne formatovat,
pak jsem si vytvoril dva oddily, zapsal grub a udelal 2 systemy co pouzivam na obnovu a geexbox...
:)
-
Problém u mě je, že ho naformátuji, ale nejde s ním nějak pracovat. Přes Gnome partition editor jsem si vytvořil oddíl, ale vše skončí při vytváření systému souborů :(