Fórum Ubuntu CZ/SK
Ostatní => Archiv => Téma založeno: sirkubador 20 Dubna 2008, 20:48:43
-
Tak jsem podlehl a nainstaloval po úspěšném přechodu na jiném PC nové rc ubuntu. Jenže jsem naprosto drtivě pohořel. Po úspěšné aktualizaci z GG jsem restartoval PC a ubuntu nenaběhlo. Resp. hodilo mě to do konsole s root právy. Procházel-li jsem disk, v home ani připojení externích disků nic nebylo. Napsal jsem "reboot", hodilo mě to do GDM, přihlásil jsem se a mohl jsem jenom číst o tom, že "home/ja" neexistuje, vše bylo ale ve skvělé grafice, správném rozlišení atp.
Restartoval jsem a zkusil jsem změnit kernel. Vše šlo relativně hladce, ale do X jsem se dostal pouze v rezimu vesa. Vše fungovalo a data se objevila, jenom ta grafika ne a ne. No to jsem z toho jelen.
samozřejmě, že partišna "/" a "/home" je na stejném disku
Nemáte někdo ideu, čím by to mohlo být?
obrázek, jak to vypadá s novým kernelem:
http://disk.isgeek.info/sirkubador@isgeek.info/problem.png
Díky
-
Zdravím,
na tom screene čítam FSCK FAILED. Ten sda2 je /home? Nepoškodil sa file system na sda2? Skúste nabootovať z Live CD, čo to urobí. Prípadne skúste pod Live ručne namontovať ten /home.
Ak to nepomôže, stiahnite Slax, občas dokáže prečítať aj poškodené file systémy.
Ja to vidím na poškodený file systém.. radšej rýchlo hľadajte zálohy dát.
Pekný večer
-
Mám to chápat tak, že starý kernel dokáže bezproblému pracovat i s požkozeným fs?
Ano, home je sda2. sda1 je root.
-
Zvláštní, ale měl jste pravdu - v posledních 3 GB je někde chyba, nejde mi to zformátovat, připojit, nic. (To jsem zjistil při instalaci HH z cd)