Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Martin Tesárek 26 Května 2008, 15:38:29
-
ahoj lidi mam dotaz
po nastartovani ubuntu je vse ok akorat bych chtel jednu vecicku poupravit a to ze hned pri startu se mi otevrou disky ntfs co mam widle mam tam zatim jeste mp3 fotky a par dalsi veci kvuli pritelkyni dokud neotevru rucne disk tak je nepristupny a odkaz na adresare nefugujou. kdyz ho otevru tak uz je vsechno tak jak ma.
rythmbox je na tom stejne dokud disk s mp3 (ntfs) neotevru neprehraju zadnou pisnicku z knihovny medii.
verte ze se mi po kazde nechce otevirat disk abych mohl cokolidelat
navic se po kazdem startu vytvari jakesi odkazy s podtržitky na tyto disky ktere pak uz nejdou otevrit mam strach je odstranit abych nevymazal cely disk
predem dekuji za pomoc
-
přidej si svůj NTFS disk do /etc/fstab.
-
a jak? ??? ::)
-
Zdravím, jak na to? Jednoduše (http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku) ;)
-
diky snad to probehne v pohode a ubuntu nabehne :D
-
diky snad to probehne v pohode a ubuntu nabehne :D
Pro jistotu bych si udělal zálohu původního fstab - ostatně to by mělo být pravidlem, pokud se člověk "ručně" hrabe v jakémkoli konfiguráku.
Zdravím, jak na to? Jednoduše (http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku) ;)
Postup v tomto odkazu je samozřejmě správný. Na druhou stranu již Gutsy používalo k identifikaci disků UUID. Možná by stálo za to tuto možnost zahrnout do stávajísího návodu.
-
Zdravím, jak na to? Jednoduše (http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku) ;)
lehce mimo tema: jak nekdo vubec muze davat do url diakritiku a mezery ????!!
-
lehce mimo tema: jak nekdo vubec muze davat do url diakritiku a mezery ?!!
Jednoduše:
http://www.lupa.cz/clanky/jak-funguji-hacky-a-carky-v-domenach/ (http://www.lupa.cz/clanky/jak-funguji-hacky-a-carky-v-domenach/)
-
jj, to mi taky trha zily, pokud by nazev s diakritikou mohl registrovat pouze majitel domeny bez diakritiky se stejnym nazvem, tak to vem cert, vice internetovych zacatecniku bude rado a uvitaji to, pokud ale bude domena s diakritikou smerovana uplne jinam nez stejne slovo bez diakritiky, pak teda nevim nevim :-\