Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Dejf94 01 Srpna 2008, 11:22:21
-
Prosim neviete niekto ako urobit diakiritiku??Namiesto "č" atd sa mi ukažu nejake divne znaky....
-
V jaké aplikaci? jakou máte klávesnici, lokalizaci, systém?
-
ja nevim...vobec nevim....v aplikaci zadne...iba vl inuxe mi to blbne..a to je ten problem,delam web,pisu to d diakritikov a uz ked to ma mhotove dam to na web a kuknem,a co nevidim,polovica textu su nejake divne znaky...ale ked to pisu napr. v opere tak tak diakritika je...aale v linuxe neni x(
-
stranka tady , test94.over.cz/web/bind.html ... tu mi to blbne...
-
V hlavicce html stranky by mohlo byt neco jako toto:
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250">
<META http-equiv=Content-Language content=cs>
pri ukladani napsane stranky je pak potreba vybrat odpovidajici kodovani.
EDIT: ha... pisu moc pomalu ;) v tomto pripade charset=ISO-8859-2
-
Jaj..uz sem to udelal....bolo to stym kodovanim....ale diik !
-
Opera na Windows má u mně nastaveno Automatic selection,ale to ukazovalo ten guláš,po přepnutí na UTF-8 už to bylo Ok.IE 7 po přepnutí taky Ok a Lynx to je jedno,ten diakritiku nepodporuje :-)
Takže jsi do kódu dal do meta tagu ISO-8859-2 kódování,ale program v kterém jsi to dělal,to vytvořil v UTF-8 a i to tak uložil.
Ale stejně,v čem jsi to dělal?
v ničem....text.dokument :P
-
Este jedna otazka mimo témy...kliknite sem http://test94.over.cz/web/navod.html a teraz kliknite na ako bindovat,neviete prečo sa toto stane?
-
Aha...diik....Karmu si uz dostal.....ale aj vy vsetci...
-
Musíte si uvědomit, že vždy v "něčem děláte". Když si prohlížíte web, tak si ho prohlížíte např.ve Firefoxu. Jde o to, jen se správně vyjadřovat. Pak nemusíme používat křišťálovou kouli... :)