Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Instalace, aktualizace a spouštění => Téma založeno: MisoB2225 27 Srpna 2008, 14:48:23
-
Dám CD do mechaniky, nabootujem ho a vyberem jazyk Slovenčina. Potom dám že chcem Xubuntu vyskúšať a ukáže sa: Načítava sa jadro Linux... Prebehne to a ukáže sa čiarna obrazovka s nápisom Xubuntu - akože to nabieha. Potom sa ukáže dalšia čierna obrazovka a tu sa to stane. Ukáže sa táto chyba:
BusyBox v 1.1.3 ( Debian 1:1.1.3 - 5ubuntu12) Built - in shell ( ash )
Enter ,help, for a list of built - in commands.
(initramfs)_
To _ tam stále bliká a tie úvodzovky - , - sú hore...
-
zkus bootovat v "ukecanym" modu, pred busyboxem by to melo vyhodit nejakou chybovou hlasku, diky ktere identifikujeme, kde je problem - busybox muze zpusobovat vicero veci
-
Měl jsem stejný problém a u mne byla problémem SATA mechanika, kterou Xubuntu nedokázalo poznat. V tomto případě je potřeba použít parametr irqpoll all_generic_ide. V přihlašovací obrazovce zmáčknete klávesu F6 (aspoň myslím, je to tam popsané) a dopíšete ten parametr na konec. Jo a ještě taková poznámka, když jsem nejprve zvolil češtinu, tak mi nešly psát některé znaky, takže případně nejdříve napsat parametr a až potom zvolit jiný jazyk než angličtinu.
-
Ako sa dostanem do toho ukecaneho modu? A SATA mechaniku nemám...
-
Jak popisování výše, akorát přidáte parametr nosplash a smáznete paramets quiet.
-
Ja som lama... Už v tom mám chaos... Môžte mi niekto polopate vysvetliť čo mám vlastne spraviť?
-
Ja som lama... Už v tom mám chaos... Môžte mi niekto polopate vysvetliť čo mám vlastne spraviť?
http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD - kdyz budete u kroku 1, tak zmacknete F6 a objevi se tam vyplneny radek s parametry bootu - ten upravite tak jak radili ostatni
-
A potom ho musím upraviť zase naspäť?
-
Ne - při každém opakovaném pokusu se opět načte defaultní set parametrů