Fórum Ubuntu CZ/SK

Ostatní => Archiv => Téma založeno: Zacinajici 13 Srpna 2006, 13:21:23

Název: Spuštěné služby [vyřešeno]
Přispěvatel: Zacinajici 13 Srpna 2006, 13:21:23
Ahoj,
při startu se spouští spusta služeb které nevyužiju. Jaký je nejčistší způsob jak je nespouštět? Vymazat startovací skripty z /etc/init.d?
Existuje sice nějaký nástroj přímo v Ubuntu, ale ten je spíš k smíchu - ukazuje jenom pár základních věcí.
Název: Spuštěné služby
Přispěvatel: MarrLiss 13 Srpna 2006, 13:31:30
Rozhodne nemaz scripty z /etc/init.d/, ale linky v /etc/rc*.d/ (defaultni je /etc/rc2.d/).
Nainstaluj si sysv-rc-conf, ale je to textova aplikace (interaktivni). Pro KDE je potom klikatko v balicku kde-guidance.
Název: Spuštěné služby
Přispěvatel: Zacinajici 13 Srpna 2006, 17:25:19
Můžu ještě poprosit o rychlé vysvětlení těch stavů 1 - 6? Případně o odkaz na nějaké vysvětlení pochopitelné pro laika :-)
Název: Spuštěné služby
Přispěvatel: kremso 13 Srpna 2006, 21:13:14
Ide o runlevely. Runlevel S je ten, ked startuje system. Kazdy program, ktory ma zaznam v runleveli S sa spusta pri starte systemu. Ked sa teda chces zbavit nejakej sluzby, odstran ju odtialto.

Dalej ta zaujima runlevel 2 to je runlevel, co sa inicializuje po bootovani (v Ubuntu), hned ako skonci runlevel S. Vsetky sluzby ktore tu vidis sa spustia.

A este je tu runlevel 0 a sice ked vypinas pocitac.
Název: Spuštěné služby
Přispěvatel: Skeletonix 13 Srpna 2006, 21:16:45
koukni na BUM (BootUp Manager)
Název: Spuštěné služby
Přispěvatel: neveceral 14 Srpna 2006, 07:41:59
BUM je zde http://ubuntuforums.org/forumdisplay.php?f=75