Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Pracovní prostředí => Téma založeno: mikk 10 Listopadu 2008, 00:23:48
-
dobry den panove :-)
mate nekdo nejaky typ na souborovy manazer pro GNOME? Krusader, je pokud vim KDE a to ja tuze nerad micham dokupy.. MC je prece jen takovej dost spartanskej.. :-) (jen kdyby to nekoho napadlo.. NEMAM NA MYSLI NAUTILUS.. at usetrim pripadne prizpevky.. pruzkumnik ve win jsem zapinal jen tesne po instalaci abych si mohl zapnout instalacku TotalCMD - na tento standart jsem zvyklej.. a docela me mrzi, ze ho nemuzu nikde najit (GNOME) :( )
-
Mně vyhovuje Gnome Commander, MuCommander taky není špatnej....
.....v první řadě vždy koukni na wiki http://wiki.ubuntu.cz/Správci%20souborů (http://wiki.ubuntu.cz/Správci%20souborů)
-
Instal Wine a pojede tam i TCMD ;)
http://www.root.cz/r/spravci-souboru/
-
Instal Wine a pojede tam i TCMD ;)
http://www.root.cz/r/spravci-souboru/
to je prave vec, ktere bych se chtel vyhnout! :-))Mně vyhovuje Gnome Commander, MuCommander taky není špatnej....
.....v první řadě vždy koukni na wiki http://wiki.ubuntu.cz/Správci%20souborů (http://wiki.ubuntu.cz/Správci%20souborů)
ano.. neboj neboj, nemrham tu vasim casem zbytecne.. ja prave chtel vedet osobni nazor stastnych uzivatelu :-) proto jsem dodal co mam rad.. a kterej se tomu vice blizi.. O:-) - dekuji za typ, zkusim tedy pana GnomeCommandera (:
-
GnomeCommander jsem v Ubuntu používal taky ;)
Já ještě nejsem spokojený uživatel - pár věcí mi taky nešlape ;) :D
-
před měsícem vyšla nová verze tux commanderu, ještě jsem nezkoušel - http://tuxcmd.sourceforge.net/screenshots.php
a někde jsem viděl návod jak ohnout gnome commander aby byl co nejpodobnější TC, odkaz momentálně nedám, snad si vzpomenu.
-
před měsícem vyšla nová verze tux commanderu, ještě jsem nezkoušel - http://tuxcmd.sourceforge.net/screenshots.php
a někde jsem viděl návod jak ohnout gnome commander aby byl co nejpodobnější TC, odkaz momentálně nedám, snad si vzpomenu.
zkus si vzpomenout, zejmena: zmizeni listy s tlacitkama "smazat" a spol. to same s prikazovou radkou (objeveni po kliku na pravou sipku), "rychle hledani" bez nutnosti drzet klavesu "alt"............... :-) +klavesova zkratka ctrl+b :-[ .. jen kdyby nekdo resil O:-) prozatim ziju na MC, ale vylozene me tam irituje ze klavesy F1-Fn nefunguji a musim na to klikat rucne :/:-)
EDIT: ten tuxcommander vypada docela zajimave ]:-> sice uplne vidim tu absenci cestiny, ale tak porad je to mensi zlo, jdu ho prubnout, dam vedet prvni dojmy (a pak i druhe a tak vubec :) )
-
Já doporučuji TUX Commander.....Trošku mě zaráží že píšeš o absenci češtiny, autorem je totiž čech....Asi zapoměl jak mu zobák narost :)
-
Já doporučuji TUX Commander.....Trošku mě zaráží že píšeš o absenci češtiny, autorem je totiž čech....Asi zapoměl jak mu zobák narost :)
ma fobie na anglictinu byla predcasna! :-) je cesky :-).. ja se dival jen na stranky, kdyz jsem to psal.. TUX commander je zatim asi nejlepci kandidat, az na jednu vec: vyber polozek PRAVYM tlacitkem, kdyby tohle umel, tak uz bych nic neresil :-), tohle je vazne moc velka chyba.. ale zkusim autorovi napsat, treba to dokuti :)
-
jo no.. tohle je problematicke docela. pamatuju, jak jsem nadavala pri instalacich a odinstalacich :D
Tux me hodne zaujal, ale nebyla jsem schopna rozchodit pripojeni k ftp, coz je pro me zasadni - plugin jaksi nebyl k dispozici pro ubuntu 9.04, ale az pro vyssi verzi a kompilovat (or what!!) si netroufam, na to jsem moc lama. Na MC si clovek musi zvykat, ten GNOME cmd je ale vcelku pouzitelny (i kdyz ne idealni..). Skoda, ze s sebou krusader taha ten KDE balast ;D usetrila bych si ctyri dalsi instalace, protoze jsem na nej zvykla z prace, ale kvuli slabemu stroji ho doma nema smysl vyuzivat a tez tedy zatim hledam idealni nastroj :( mno, snad jde jen o zvyk...
-
Skoda, ze s sebou krusader taha ten KDE balast ;D usetrila bych si ctyri dalsi instalace, protoze jsem na nej zvykla z prace, ale kvuli slabemu stroji ho doma nema smysl vyuzivat a tez tedy zatim hledam idealni nastroj
No, nevím jak moc starý stroj to má být, ale na AMD 750Mhz, 512 SDRAM funguje Krusader docela použitelně..Pravda, že jsem se ani po jiném správci souborů nedíval. Hned po migraci z win jsem používal Total Commander, na který jsem byl zvyklý, ale víc než plnohodnotně ho nahradil právě Krusader. Těch pár závislostí, co s sebou tahá, no, čert to vem :)
-
Nepřišel jsem na to, jak donutit Gnome Commander, aby mazal do koše.
Používám v Gnome Krusader zatím k plné spokojenosti. To že jsem musel natáhnout část KDE nevadí, nebo´t jsem to stejně musel udělat kvuli Digikamu.
-
Ad pravé tl. myši a označování... standard je Insert či hromadně + i přes masku.
Pokud užíváte dvoupanel. komander, je super se naučit pracovat jen s klávesnicí. Je to mnohem mnohem rychlejší jak k tomu motat myš.
-
Dvojpanelový správce souborů, který neumí k čemu je hlavně určen - Synchronizovat adresáře - u mne zásadně neuspěje (Proč teda 2 panely?). A zatím ze všech uváděných to umí jen Krusader.
GNOME Commander 1.2.8.2 má Soubor -> Synchronizovat adresáře - ale u mne zkušebně právě nainstalovaný nic neprovede. ??? TuxCommander tuto fci vůbec nemá, všechna úcta autorovi, ale TuxCmd je velmi chudý příbuzný ostatních.
Pozn.:
Synchronizovat adresáře - často užívám k přenusu na externí paměti (například update upravených fotek a podobně - skvělá funkce).
-
ono tuxcom. je prace jednoho nadsence.. je treba cekat :o) ... ja si pomalinku zvykam na mc.. od meho posledniho prizpevku stale vice zacinam mit rad prikazovou radku, ale v ubuntu mam problem s "fkama".. protoze musim porad klikat na "smazat" a spol myskou, nez aby stacilo zmacknout prislusne "ef" :-( ....
-
Zdravím stačí nainstalovat program (balíček) meld a přes něj bude gnome-commander synchronizovat adresáře. Honza
-
To: tlamic - Díky.
meld aktivoval Soubor -> Synchronizovat adresáře
Trochu spartánské okno, ale OK. :)
Chybí v něm zobrazení u jednotlivých souborů: čas, velikost. Špatně se vyhodnocuje v čem je rozdíl (co je novější/starší a podobně). Možná to nějak jde. Zatím jsem na to nepřišel.