Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Internet a sítě => Téma založeno: rolff 23 Prosince 2008, 19:16:46
-
Ahoj,
1. dneska se mi podařilo přihlásit se do nezabezpečené wifi sítě, která tady už dlouho nějak funguje. Vše mi běží mormálně (internet na FF, skype) jen Pidgin se nechce přihlásit...ani na icq, ani na msn. Při normálním kabelovém spojení, které standartně používám (přes ADSL router) vše funguje bez problémů. Nevíte v čem to může být?
-
Co blokované porty?
-
no to je možné, taky mě to napadlo, ale fakt netuším, co s tím, nejsem zase takový profík :)
-
Starej dobrej nmap nikdy nezklame. 8)
-
ehm, ...no tak jsem asi pochopil že to je program a mám ho nainstalovat v Syapticu....ale s jakým příkazem ho spustit, to už je fakt na mě asi moc....PROSÍM, poraďte nějaký návod, jak to vyřešit, nejlíp i s následnou konfigurací Pidginu, díky
-
Aby ses s tím nemusel nějak moc trápit, zkus třebas tuto online službu, která ti zjistí, které porty máš povolené.
http://nmap-online.com/
-
tak výsledek je:
Not shown: 19990 closed ports
PORT STATE SERVICE
80/tcp open http
8080/tcp filtered http-proxy
8081/tcp open blackice-icecap
8082/tcp open blackice-alerts
8083/tcp open unknown
8084/tcp filtered unknown
8085/tcp filtered unknown
8086/tcp open unknown
8087/tcp open unknown
8088/tcp open unknown
Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 68.56 seconds
asi žádná sláva co? zkusil jsem už každý nacpat do Pidginu, ale nepomohlo to....půjde to teda nějak?
-
Mně to taky nefungovalo - na "eduroam" ::) takže jsme musel hledat alternativní způsoby připojení.
pro ICQ jsem našel toto: 2.Try changing the ICQ server port as follows:
Click Main > Options. In the Options window click Connections from the Advanced list on the left.
Select Manual settings. Under ICQ Server, change the port number to 5190 or 443. Click OK and try to connect.
a funguje to i na UK wifi, která na mě jinak působí jako hodně hloupý pokus o vtip
-
Aby ses s tím nemusel nějak moc trápit, zkus třebas tuto online službu, která ti zjistí, které porty máš povolené.
A k čemu bude v tomto případě dobrá informace o tom jaké porty má ZVENKU otevřené?
spíše to vypadá že je blokovaný odchozí port 5190, nebo IP adresa IM serveru.
Pokud to někdo zablokoval důkladněji (http://www.linnetsol.co.uk/port-filter.asp) tak budete mít pravděpodobně smůlu, ale možná by řešením mohlo být použít namísto 5190 připojení na port 443, který se primárně používá pro https (takže velmi pravděpodobně nebude blokován) a ICQ server PRÝ poslouchá i na tomto portu.
Kde nastavit port po mně vědět nechtějte, ICQ nepoužívám, mám jabber. A to je další možnost - minimálně jeden jabber server (viz http://www.jabbim.cz ) jako jednu ze služeb nabízí ICQ transport. Takže pokud vám bude fungovat jabber tak bude fungovat i ICQ.
-
Perfektní, funguje to, děkuji moc.
-
ale možná by řešením mohlo být použít namísto 5190 připojení na port 443, který se primárně používá pro https (takže velmi pravděpodobně nebude blokován) a ICQ server PRÝ poslouchá i na tomto portu.
http://www.icq.com/help/view_faq.php?faq_id=4507 :)