Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Internet a sítě => Téma založeno: Marsyas 20 Dubna 2009, 16:11:42

Název: Internetbanking [vyřešeno]
Přispěvatel: Marsyas 20 Dubna 2009, 16:11:42
Ahoj, mám následující problém.

Nejde mi přihlásit se do internetbankingu. Firefox píše, že nepodporuje Javu. Přitom mám ale všechno nastavený správně přesně podle návodu (Preferences -> enable Java) a i všechny ostatní stránky (včetně internetbankingu u jedné jiné banky) fungujou bez nejmenších problémů.

Neví někdo, co s tim?
Název: Re: Internetbanking
Přispěvatel: Pavel Půlpán 20 Dubna 2009, 16:28:37
Když neřekneš který eBanking nefunguje, tak těžko. A propo, máš Javu nainstalovanou, bo jenom povolenou v prohlížeči? ;)
Název: Re: Internetbanking
Přispěvatel: Marsyas 23 Dubna 2009, 03:59:47
Jde o i-banking rakouský Erste Bank. Jiný (např. ČS) fungujou.

Mám nainstalovanou sun-java 6
Název: Re: Internetbanking
Přispěvatel: josef_m 23 Dubna 2009, 07:18:45
Mně se nedařilo rozchodit internet banking od KB. Taky: povolená Java ve Firefoxu, instaloval jsem Javu, (rozhodil si práva u home), a pod. to vše nemuselo být, ... ve fóru jsem našel tip, že to je nějaká chyba ve firefoxu (?) a že je dobré zkusit Operu. S ní mi to jede bez problémů. (Firefox používám dál a pro KB mám Operu...)
Název: Re: Internetbanking
Přispěvatel: igst 23 Dubna 2009, 14:27:47
Mojebanka od KB ve FF normálně jede. S Erste nemám zkušenosti.

Máš ve FF opravdu nainstalovanou podporu Javy?
Zkus http://www.javatester.org/version.html
Měl by se objevit růžový obdélník s verzí Javy uvnitř. Případně do adresního řádku ve FF napsat about:plugins a někde v seznamu by měl být Java Plugin a nějaká verze.

Já většinou hned po instalaci systému a FF doinstalovávám sun-java6-plugin a nikdy jsem neměl problém.
Název: Re: Internetbanking
Přispěvatel: ares952 23 Dubna 2009, 14:31:10
KB mi funguje bez problemu (na 64bit ubuntu 8.10)

edit: jj, funguje i na 9.04 :-)
Název: Re: Internetbanking
Přispěvatel: Tadeáš Pařík 23 Dubna 2009, 19:49:26
KB funguje i u JJ, a to se chtěla jenom přihlásit kamarádka, tak jsem si říkal jestli se to s těmi certifikáty rozchodí jen tak, ale jelo to ok.
Název: Re: Internetbanking
Přispěvatel: Marsyas 24 Dubna 2009, 14:01:43
Tak jsem to udělal podle návodu a ted všechno funguje ok i v Mozille.

Ale je to fakt divný, předtim to sice nešlo ve firefoxu, ale v opeře bez problémů.

No nic, hlavně, že už to jde. Díky moc za radu!