Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Multimédia => Téma založeno: polo23 20 Května 2009, 23:10:15
-
Ahoj mam takovy problem ohledne Mplayeru. Kdyz ho zapnu tak ovladaci panel je cely cerny. nejde nic videt a kdyz na neho klikam tak reaguji prislusna tlacitka takze je funkcni. Jedna se tedy jen o poruchu vzhledu. nevite nekdo co s tim? Zkousel jsem ho i preinstalovat ale nepomohlo:(
-
a zkoušel jsi smazat /home/uživatel/.mplayer?
-
Zkusil bych jiný skin, jinak mě nic nenapadá.
-
Zkosel jsem smazat .mplayer a zkousel jsem i jiny skin ale nic nepomohlo:(
-
Počkat, sice píšu z práce (okna), ale nemá mplayer uložený ten skin někde jinde? Například v usr/local/share nebo tak něco? Fakt sorry jestli píšu kravinu, ale zkuste se mrknout jinam než do domovské složky (nevím přesně kam) a přepsat skin tam.
edit: /usr/share/mplayer/skins/default (oprava E.W.)
edit2: no, vlastně jestlis to zkoušel s jiným skinem, tak to asi bude něčím jiným :(
-
/usr/local/share/
v tomto adresari Mplayer ani nemam...
-
/usr/local/share/
v tomto adresari Mplayer ani nemam...
Já taky ne! Mám ho v /usr/share/mplayer . Omlouvám se za nepřesnost. Tam jsem si také dával nějaký skin clearplayer...
-
V tom adresari mam akorat plno obrazku(textur) na skin. Nevim co presne myslite ze bych mel udelat...
-
Já bych zkusil přejmenovat složku default (třeba na default-backup) a stáhnout z internetu jiný skin. Ten následně rozbalit do /usr/share/mplayer a složku nazvat default. Tím se změní defaultní vzhled mplayeru. Pokud to v ničem nepomůže, nebude problém nový skin opět přejmenovat na opůvodní název (u mě např clearplayer) či odstranit a default-backup zpět na default. Tím se vše vrátí do původního stavu a můžeme začít hledat řešení jinak.
ještě přihodím odkaz na nějaký skin mplayeru:
http://www.gnome-look.org/content/show.php/Clearlooks+MPlayer+Skin?content=21745
http://www.gnome-look.org/content/show.php/ATER+MPlayer+skin?content=41477 (tam je i ten návod na změnu)
... (http://www.gnome-look.org/)
-
Udelal jsme vse podle navodu a Mplayer zmenil sice tvar podle vami odkazovaneho skinu ale byl porad cerny:( Uz to pomalu vzdavam... nenapada me uz nic cim by se to dalo zpravit:((
-
nemôže byť to zčernanie v tom, že príliš vyťažuje procesor a ten to potom nestíha? ja mám podobné problémy s vlc, po pár sekundách videa vlc ztmavol, obraz bol čiernobiely ale šiel ďalej, nedal sa ovládať... a procesor skoro na 100 percent vyťažený... ale po naištalovaní mplayeru je to v pohode... skús nainštalovať VCL čo to urobí :)
-
Me u nekterych aplikaci zpusobilo castecne zcernani zapnute efekty ve vzhedu na normalni a kdyz sem dal na zadny tak prestalo :)
(GK mam ATI Radeon X1600 )
-
no áno, lenže to nie je dobré riešenie to takto prepínať... skús to vlc, čo ti to bude robiť