Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Pracovní prostředí => Téma založeno: Wr41th 17 Července 2009, 01:09:44

Název: Xubuntu 9.04 - mixer
Přispěvatel: Wr41th 17 Července 2009, 01:09:44
Zdravim vsechny buntaky  ;D

mam takovy mensi problem, babce sem dal svuj starej pocitac (athlon 1GHz, 512mB ram, Radeon 9000) a nainstaloval sem tam Xubuntu 9.04. Celkove to jede hodne slusne. Akorad vzdycky jak zapne pc, tak je zvuk stahlej na minimum, nejde to nejak spravit? osobne sem XFCE nikdy nepouzival a spravit se mi to nepovedlo.

A jeste mam takovy dotaz, u nekterych prezentaci nejde zvuk a pod wirdowsama ostatnim lidem jede. Pomohlo by nainstalovani MS powerpointu pres wine? Utahl by to ten pocitac? Nemate nejaky zkusenosti s tim? (Vim je to hrozna kravina, ale ji to vadi).

diky
Název: Re: Xubuntu 9.04 - mixer
Přispěvatel: Jan Skořepa 17 Července 2009, 10:30:23
Před několika měsíci jsem taky řešil tento problém. Nakonec pomohlo to, že při ukončování sezení jsem nastavil potřebnou úroveň hlasitosti, zavřel okna, co nepotřebuju a dal jsem odhlásit se ZAPNUTOU volbou "Uložit relaci pro příští přihlášení". Potom jsem se znova přihlásil a už jsem tu hlasitost měl nastavenou správně. Takže znova jsem se odhlásil s VYPNUTOU volbou o uložení relace a potom znova přihlásil a zkontrolovat, že to tak zůstalo.

Vám by to mělo snad takto taky fungovat. Pokud ne, zkuste to zopakovat. :)
Název: Re: Xubuntu 9.04 - mixer
Přispěvatel: Wr41th 17 Července 2009, 11:03:51
Ted jsem to zkousel a nepomohlo to... po odhlaseni a prihlaseni to zustalo, ale pokud jsem restartoval PC tak to bylo zas na minimum :(
Název: Re: Xubuntu 9.04 - mixer
Přispěvatel: Jan Skořepa 17 Července 2009, 11:36:38
Právě mě to takhle taky zlobilo. Někdy se hlasitost zachovala, někdy ne. Ale nakonec se mi to uložilo se "správným" nastavením hlasitosti. Bohužel nevím, jak jsem toho dosáhl. Zkuste nějak kombinovat - např. uložit relaci a potom restart, ne jen odhlášení. Mně se to taky stávalo. Vážně už ale nevím, jak přesně jsem postupoval. Hodně štěstí. :)
Název: Re: Xubuntu 9.04 - mixer
Přispěvatel: fish 18 Července 2009, 15:18:46
nastav hlasitosť akú chceš
sudo alsactl store

po reštarte ak sa neobnoví hlasitosť
alsactl restore

ak funguje dať to do štartu pri prihlasovaní

ešte funguje
amixer sget Master
amixer sset Master 60
amixer sset Master mute
amixer sset Master unmute
Název: Re: Xubuntu 9.04 - mixer
Přispěvatel: Wr41th 20 Července 2009, 21:06:10
jop ty prikazy vali, diky  :)

k+