Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Internet a sítě => Téma založeno: simas 20 Července 2009, 16:27:50
-
Čau, snažím se tady už půl dne zprovoznit internet na můj notebook - wifi už jsem připojil, píše mi to že je navázáno připojení na 100%. Přesto když otevřu prohlížeč, tak mi internet nefunguje. Nevíte kde by mohl být problém?
-
Ak si skusal prehliadac s vypnutym internetom mohol sa prepnut do offline rezimu. Skus v prehladaci dat v lavo hore subor a pozriet ci nieje zafajknute pracovat offline.
Pripadne skusal si ping alebo sa prihlasit na icq/jabber aby si mal istotu ze internet ide?
-
nevím, já to pochopil tak, že mu internet jakože nejde. ale komunikuje s wifinou... což je pro mě záhada ::)
ale možná se pletu...?
-
Je to jak rika louka.....s wifi komunikuju ale net nejdede......pidgin samozrejme take nejede, zkousel jsem kouknout a nemam tam zaskrtle že by pracoval offline...když k tomu pripojim drat tak vse bezi bez problemu, ale kdyz zkusim pouze prepojeni pres wifi, tak internet nejede (prestože mi to píše, že jsem na síť připojen a mám 100% signál)...vůbec nechápu kde je problém
-
Máte nastavené IP, masku, bránu, DNS ???
Nebo tam používáte DHCP? Pokud je to DHCP a jen Vám nechce Ubuntu přijmout konfiguraci tak zkuste stáhnout program Wicd (správce wifi), zatím mě nezklamal.
každopádně nejdřív ověřte zda máte všechny prvky pro síťovou komunikaci nastaveny správně.
-
...ahoj,vypni napájení od wifi a modemu a po chvíli zapni
-
zkontroluj ping na gateway, pote na dns
-
Děkuju všem za rady, ale zatim nefungujou :( Když ke kompu připojim net přes drát, tak jede v pohode, takze nastaveni netu by melo byt v poradku. Nasel jsem ale zajimavou vec v jiny veci.....kdyz si najedu na wifi, ktera mi zobrazi vsechny dostupny site, tak ta ke ktery jsem pripojen se jako jedina jakoby neobnovuje...zkratka ten signal co je vedele ni se jakoby nehýbá, zatímco u ostatních se tmavsi pruhy se svetlejsimi porad hejbou a posouvaji.....PROSTE SIGNAL JAKOBY JEDE. omlouvam, nevim jak to spravne popsat, ale snad jste pochopili. I presto, že se signal u ty site nehybe, tak mi to pise že jsem pripojen na 100%.
Za všechny rady budu rád, díky
-
Zkusil jste Wicd?
Máte tam DHCP?
Chlape, takhle vám nikdo neporadí když nic neřeknete :P
-
Super, díky :) Ještě podruhý jsem zkusil ten wicd a nakonec to šlo. :) Jsem blbej že se mi to nepovedlo napoprvý, ale nějak jsem se v tom nezorientoval.
Speciální poděkování patří Sentello, ale díky i všem ostatním, kteří se snažili pomoct :)
-
No tak vidíš ;D
"Když můžu, pomůžu"