Fórum Ubuntu CZ/SK
Ostatní => Archiv => Téma založeno: lordmystic 20 Října 2006, 13:12:02
-
Chci se zeptat, potřebuji do naší wi-fi sítě firewall, web/ftp server a sledovat statistiky přenesených dat s možností nastavovat šířku pásma pro web a uživatele. Lze na to využít Ubuntu a bude to dobrá volba.
Jsem začátečník a na Ubuntu se mi líbí, že má přehledné grafické rozhraní a že by se to na tom dalo dobře naučit. Naše síť má cca. 30 počítačů, několik AP, počítač na kterém poběží firewall je Duron 800MHz, 512MB RAM.
Potřebuji klasicky do tohoto PC jednou síťovkou přivádět inet od poskytovatele a druhou síťovkou to pouštět dál do sítě. To vše mít pod datovou kontrolou, ohlídáno firewallem a chci aby tam byla možnost NATování a dalších podobných věcí.
Jinak mám ty nejzákladnější zkušenosti se Solarisem/Informixem (v práci) a Mandrake. Předem díky za info.
-
Viz odkazy v mem podpisu.
-
Nádhera! Ani nevíš kolik si mi ušetřil práce, hledání a starostí! Díky.
-
No,pokud jseš začátečník,tak raději ti doporučím BrazilFW které je dělané přímo na míru včetně dalších modulů (QOS,atd.) a Ubuntu si zatím testuj jinde než na lince netu. :-)