Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Software => Hry a zábava => Téma založeno: dadam 07 Prosince 2009, 23:40:15

Název: Onlinovka
Přispěvatel: dadam 07 Prosince 2009, 23:40:15
Zdravím,
omlouvám se jestli to sem úplně nepatří, ale: neznáte nějakou dobrou online hru? Něco jako travian nebo dark orbit, nicméně zaměřené na kvalitu, ne na peníze?
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: TIBOR 08 Prosince 2009, 07:58:55
Co tak pocuvam vsetci vychvaluju ikariam.
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: wlado 08 Prosince 2009, 14:53:58
http://www.gokgs.com/
http://www.goweb.cz/ogo   ;)
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: Odra 08 Prosince 2009, 17:19:20
webgame.cz (http://webgame.cz)
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: Šuohob 08 Prosince 2009, 17:26:17
pokud chces neco totalne bez reklamy, nekomercniho a zaroven se spokojis s chudsi resp. skoro zadnou grafikou, doporucuju http://meliorannis.cz. Je to hra, ve ktere rozhoduje u hracu hlavne inteligence a smysl pro strategii, nez pocet a sila armady. V tehle hre je cca 150 druhu jednotek, kazda ma jine parametry a tak kazdy hrac ma moznost zbudovat armadu, ktera mu vyhovuje a s kterou bude uspesny. Hra je zamerena hlavne na boje, takze hrac ma kdyspozici uplny vypis bitvy, tj. ktere jednotky v jakem poradi utocili, kolik zranili, zabili atd. Ovsem upozornuji, ze pokud bys to chtel hrat "na urovni", tak to zere trochu vice casu.. Hra je potom velice navykova.
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: dadam 08 Prosince 2009, 19:50:17
Zkusím to ještě trochu rozepsat. Kdysi jsem chvilku hrál Travian, nicméně na tom mě štvaly čekací doby - muselo se hrát, když chtěla hra, ne když jsem chtěl já. Před pár dny jsem zkusil Dark Orbit, celý nadšený z toho, že se tam dá dělat i něco jiného než klikat na odkazy, a hrát můžu kdy chcu, nicméně tam zas chybí jakékoliv budování čehokoliv, obchodování, a celé je to jen o střílení jiných lodí, nic víc. Co se týče reklam, ať tam klidně jsou, nějak si na sebe ten server vydělat musí, jen mě štve ten přístup "zaplať si a dostaneš lepší /něco/", ale to bych asi oželel. No a vzhledem k tomu, že to nebude hlavní náplň mých dnů, nebude nejvhodnější hra, která se hraje na "věky" a po každém ukončení věku se všecko smaže.
Asi jsu docela náročný, ale strašně rád bych si občas něco zahrál, nechce se mi restartovat do widows, s virtuální mašinou ani wine to z nějakého důvodu nemám nijak slavné, kdovíjak výkonný počítač taky nemám a z her na wiki mi skoro žádná nejede. Tak chci zkusit tuto cestu.
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: wlado 08 Prosince 2009, 20:37:59
http://www.runescape.com/

běží to v javě, je to celkem pěkny a nevyžaduje na tom být denně v určitý čas, kdo platí má výhody
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: Šuohob 08 Prosince 2009, 21:52:25
ten meliorannis se hraje na veky, v tom bude mozna pro tebe nevyhoda. Jinak je to zalozeno na tymove spolupraci, sam neudelas nic. Obchoduje se tam. Cilem hry je projit vsech 8 bran do podsveti nebo jak to rict, a nakonec porazit obrovskou armadu strazce mesta. Brany jsou jakesi levely - kazda brana ma sveho strazce a ten ma armadu. Pokud ji porazis, dostanes napriklad silnejsi kouzla, ktera ti posili armadu atd. Admini a programatori jsou pouze dobrovolnici a jsou neuplatni ;) vsechno musis ziskat poctive, nikdo nema vyhody. Presto, ze hru spravuji dobrovolnici je to podle me nejlepsi online tahova strategie, kterou jsem kdy mel cest hrat.
Název: Re: Onlinovka
Přispěvatel: dadam 08 Prosince 2009, 22:17:52
Děkuju za návrhy, nicméně já budu asi pořád nespokojený... runescape mě nějak nezaujal, nevím proč, možná - nebylo by něco s laserem místo meče? :-) A co se týče meliorannis - asi je to hra výjimečně kvalitní, nicméně pořád jen klikačka na odkazy...
Na to abych sesmolil něco vlastního nemám trpělivost, vyrtvalost a koneckonců ani čas, navíc je otázka jestli bych měl nějaký herní požitek ze hry, jejíž část jsem dělal sám :-)