Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Henrynr 17 Prosince 2009, 22:11:02
-
Po přechodu na vyšší verzi z 9.04 na 9.10 se mi při nabíhání Ubuntu objevují podezřelé chyby.
Toto je výpis z konzole (tty1):
fsck from util-linux-ng 2.16
udevd[494]: can not read '/etc/udev/rules.d/z80_user.rules'/dev/sda1: clean, 331857/18972672 files, 28310784/75881011 blocks
init: statd pre-start process (932) terminated with status 1
mountall: Event failed
mount.nfs: DNS resolution failed for 192.168.1.10: Name or service not known
* Setting preliminary keymap...
mountall: mount /media/DATA-DISK [965] terminated with status 32
mountall: Filesystem could not be mounted: /media/DATA-DISK
mount.nfs: DNS resolution failed for 192.168.1.10: Name or service not known
mountall: mount /mnt/zaloha_henry [1089] terminated with status 32
mountall: Filesystem could not be mounted: /mnt/zaloha_henry
* Starting AppArmor profiles
* Setting sensors limits
* Setting up console font and keymap...
Ubuntu 9.10 henry-laptop tty1
henry-laptop login:
Samé chyby, že nelze něco namountovat, ale po přihlášení jsou všechny disky namountované. Tak nějak tuším, že to má něco společného s řádkem
mount.nfs: DNS resolution failed for 192.168.1.10: Name or service not known
Chápu, že když nezná 192.168.1.10 (NAS server), tak se z toho pak těžko mountuje, ale proč ten server nevidí a pak najednou jo, to nechápu. Nebo se soubor fstab zpracovává v době, kdy ještě není nainstalována síť?
A co znamená, že nějaký udevd nemůže číst nějaké soubory? Mám se bát?
-
Mohl by to být tento bug:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/mountall/+bug/470776
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/mountall/+bug/461133
So in a nut shell you can't have a DHCP server on karmic that mounts NFS filesystems at startup.
This is biting me on three boxes. I could set fixed IP addresses in my DHCP server for the nodes in questions but this is just a workaround.
S tím rozdílem, že tobě to nakonec funguje :)
-
No, ten druhý odkaz vypadá, že tam řešej ten samej problém. Detailům moc nerozumím, ale zdá se, že ten mauntall má s nfs připojením problémy.
Jinak já sice mám nastaveno získávání IP z DHCP serveru, ale ten mi (i NAS serveru) přiděluje vždy stejnu IP dle MAC adresy. Nevím, jestli to má vliv. Každopádně budu rád, že to mám nakonec namountovaný a nebudu se v tom šťourat. Myslel jsem, že je to jenom nějaká kosmetická záležitost...
-
Mountall je momentálně celkem černá skříňka, takže se v tom těžko hrabe. Snad se to po úplném přechodu na upstart změní k lepšímu.
arrange@lean:~$ which mountall
/sbin/mountall
arrange@lean:~$ file /sbin/mountall
/sbin/mountall: ELF 32-bit LSB shared object, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.6.15, stripped
arrange@lean:~$ man mountall | sed '15!d'
This is a temporary tool until init(8) itself gains the necessary flexibility to perform this processing; you should not rely on its behaviour.