Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Instalace, aktualizace a spouštění => Téma založeno: Zasvěcený 04 Ledna 2010, 15:36:29
-
Zdravím. Před nedávnem jsem se rozhodl rozšírit si obzory a vyzkoušet Linux. Prostudoval jsem nějakou literaturu, pročetl pár stránek a vybral si distribuci Kubuntu. Vše šlo hladce. Stáhl jsem si verzi 9.10. Vypálil. Nabotoval a ejhle....zobrazil se mi jen black screen s kurzorem myši. Zkoušel jsem instalaci ve virtual boxu, tam jsem systém sice nainstaloval ale po "restartu" se opět ukázala výše zmíněná černá obrazovka s kurzorem, nic víc nic mín :-(. Napadlo mně že to bude nejspíš souviset s hardwarem, což mi potvrdil pan google. Nejspíš to souvisí s grafickou kartou (HD3650) a s ovladači, které má Kubuntu což jsem se dočetl tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1315199 .Bohužel moje znalost angličtiny je jen o něco lepší než znalost Linuxu. Takže jsem nejspíš někdě udělal chybu. Zkoušel jsem postup který je uveden v linku a výsledek je nulový :-( . Ergo mohl by mi někdo poradit? Nějak se vyjádřit k linku? Popsat přesněji co a jak dělat? Nebo navrhnout cokoliv jiného co by mně spasilo a vykoupilo ze spárů Microsoftu? :'(
-
Jednu radu bych měl, už to říkal prý Lenin: Učit se, učit se a učit se. Jinak bych, pokud existují, zkusil originální Ati ovladače. Případně, pokud Ti to nepůjde jinou distribuci, ať starší verzi Kubuntu nebo třeba Debian.
-
Onen link souvisí s problémy v případě instalace proprietárních ovladačů, nikoliv samotné instalace a problému s default bootem.
Pokud jsi správně vypálil cd a ověřil, že je dobře vypálené, bylo dobré vyzkoušet recovery mode, tedy v grubu (zavaděči) vybrat jádro s položkou označenou jako (recovery mode) a nabootovat s ním. Budou se vypisovat záznamy bootování. Tam pak uvidíš, kde to skončí a na čem. Pak možná budeme chytřejší, nebo taky ne :D