Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Tomáš Wanke 18 Ledna 2010, 10:27:01
-
Můj poskytovatel internetu zamezil posílání přes smtp. Poradí mi někdo jak to mám udělat, abych mohl používat evolution? Jsem amater, tak prosím jestli by někdo nehodil návod pro lamy.
Díky moc...
-
Zmen poskytovatela, alebo sa ho opytaj na jeho smtp.
-
S poskytovatelem, kterej by mi takhle diktoval, co můžu a co ne, bych hodně rychle skončil. Co ti zakáže příště?
-
To je celkem obvyklá praktika některých ISP, protože spousta virů se automaticky rozesílá přes port 25 přímo na MUA.
Takže zakážou port 25 všude kromě svého SMTP, který tak nějak víceméně zabezpečí
Zeptejte se svého ISP na přístupové údaje k jeho SMTP.
BTW. pokud máte svůj placený hosting včetně smtp , nebo některé speciální maily posíláte direct, tak jej požádejte o výjimku. Tohle jsem chtěl po dvou ISPch a oba mi promptně vyhověli, vědomi si toho, že blokování portu 25 není tak úplně košér.
Pokud kupříkladu máte poštu na gmx.com, tak dokonce musíte použít jejich smtp, mají to v politice DNS, což kupodivu některé servery (např. seznam.cz) dodržují a pošta se pak vrací zpět.