Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Instalace, aktualizace a spouštění => Téma založeno: iX 04 Února 2010, 11:09:35
-
Hi! ;D
Pomoooc!
Mám na disku widle, Hardyho a KK. Z určitých důvodů bootuju skrzz widelní NTLdr. To znamená, že zavaděč Koaly nemám v MBR disku, ale v boot sektoru partitiony s Koalou, /dev/sda6.
Krásně to fakkčilo, ale pak jsem lehce předrbal disk, a Koala je teď jako /dev/sda7. Potřebuji obnovit zavaděč v boot sektoru /dev/sda7. Jak upravit zde publikované návody na obnovu GRUB2u tak, aby se zavaděč zapsal na /dev/sda7 místo do MBR?? ???
-
pokud byl disk predrban :) jen pridanim oddilu pred nynejsi sda7, tak by mohl grub byt zachovan a melo by stacit provest postup po bod "update grub" bez nutnosti instalace. http://wiki.ubuntu.cz/GRUB2#Obnoven.2BAO0_GRUB2_pomoc.2BAO0_LiveCD
-
;D
Výborně!
Tak nějak to skutečně phungowalo!! Sic(!) to řvalo nějaky errory (né moc!, jen pár..), ale v pohodě jsem obnovil!
;)