Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Pracovní prostředí => Téma založeno: The_ERROR 04 Dubna 2010, 14:44:00
-
Dobrý den ve spolek,
při kliknutí pravým myšítkem na panel gnome se mi zobrazí jen položky Nápověda a O panelech, kteréž to jsou mi tak na dvě věci. Zkousel jsem klikat všudemožně, na hrany, mezi okna a já nevím kde všude ale výsledek je pořád stejný. Chci si nastavit zobrazení těch panelů, přemístit ikonky atd. ale nefunguje nic. Ani klik na ikonku - jen položka spustit. :( Nevíte čím by to mohlo být?
Když dám O panelech tak se zobrazí okno O panelu GNOME s textem Panel GNOME 2.28.0 a dalším nějkým nepodstatným textem, takže že by tam po celé délce toho panelu bylo něco "roztaženého" co nemá "nastavení" tak to taky nebude. Už si fakt nevím rady.
-
Zkusil bych panel vrátit do původního nastavení:
gconftool-2 --recursive-unset /apps/panel
pak případně "restart" panelu:
pkill gnome-panel
Ani potom nefunguje?
-
Super :) Už to jde. Snad se to zase nerozbije jak je přetahám na bok. Jen tak pro zajímavost, četl jsem manual k tomu gconftool-2, ale moc jsme nepochopil co ze to vlastne dela. :)
-
Zjednodušeně řečeno, je to command-linový nástroj na nastavení jednotlivých hodnot/schémat/klíčů v systému. Možná to někdo popíše lépe ;D