Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Internet a sítě => Téma založeno: On 13 Dubna 2010, 13:47:12

Název: Nejde přepis u vzdáleného PC
Přispěvatel: On 13 Dubna 2010, 13:47:12
Nevím co to, ale nejsem schopen vzdáleně přepisovat soubory. Nahrávání, stahování, mazání, to vše funguje, přepis ale ne a ne. Např soubor cs.php má práva:

Kód: [Vybrat]
-rwxrwxrwx   1 danger   danger          553 dub 12 07:50 cs.css
kde "danger" je mé uživatelské jméno...ono to šlo, někdy před měsícem..a měsíc už řeším, proč to nejde a nevím, co jiného to ještě může ovlivňovat..na straně serveru něco??

děkuji za případné nakopnutí
Název: Re: Nejde přepis u vzdáleného PC
Přispěvatel: LS 13 Dubna 2010, 13:53:16
A lokálně to jde?
Název: Re: Nejde přepis u vzdáleného PC
Přispěvatel: On 13 Dubna 2010, 14:20:34
Nejspíše ne...server má pod palcem bratr a s ním jsem tento problém také řešil. Chtěl po mně přihlašovací údaje, takže hádám, že to zkoušel, ale také si neví rady...což teda asi vysvětluje, že chyba bude na straně serveru :) Je tam ale taky Linux
Název: Re: Nejde přepis u vzdáleného PC
Přispěvatel: On 13 Dubna 2010, 17:25:18
Tak změna, lokálně je prý vše ok....což mě teda mate ještě víc
Název: Re: Nejde přepis u vzdáleného PC
Přispěvatel: Firzen 20 Dubna 2010, 21:55:38
Ahoj, jak se vlastně vzdáleně připojuješ? ssh? sshfs? Nebo ještě jinak?  Mám tušení, že by mohl být problém ve změně UID; neupravoval jsi nějak na svém pc uživatele (smazání vlastního uživatele + založení nového a následné přejmenování..)?
Název: Re: Nejde přepis u vzdáleného PC
Přispěvatel: On 21 Dubna 2010, 14:02:24
Ne-e..na svém PC jsem určitě nic takového nedělal. Dělá mi to ze dvou pracovních stanic a u obou najednou. Připojuji se přes program Quanta, ale zkoušel jsem i z Krusaderu a problém stejný...musím vždycky soubor vymazat a znovu jej tam nahrát. Nejde přepsat...celkem otravné kurnik