Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Hardware => Téma založeno: koho-p 02 Září 2010, 09:24:16
-
Ahoj,
nainstaloval jsem Ubuntu 10.04 32b na notebook Aspire 5820TG, odladil, nainstaloval spoustu SW, trvalo mi to vše asi 3 hodiny a nakonec jsem povolil nesvobodné ovladače pro bezdrátovou síť a grafickou kartu. Bohužel po restartu systém nenaběhne a obrazovka je černá. Po delším stisknutí tlačítka power mi na chvíli problikne logo ubuntu při bootování, ale pak nic. Nereaguje. Problém vznikl vysloveně po instalaci nesvobodných ovladačů, předtím běžel. Jednalo se o Bradcom STA wireless driver a ATI/AMD proprietary FGLRX graphics driver. Předpokládám, že by bylo možné nabootovat z Live CD a ovladače nějak odstranit.
Nevím však kde je hledat. Poradíte mi? Které soubory odstranit? Dá se nějak nastavit výchozí ovladač?
děkuji
-
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20nesvobodn%C3%BDch%20ovlada%C4%8D%C5%AF%20ATI%20(fglrx)#Odinstalace_driveru
xorg.conf mozna nemusis editovat, staci ho smazat (pokud jsi nedelal jine upravy a nepotrebujes ho - defaultne se uz nepouziva)
do systemu se dostanes bud pres http://wiki.ubuntu.cz/RecoveryMode
nebo prepnutim do konzole pomoci Ctrl+Alt+F1
-
Recovery mode nenabíhá stejně jako hlavní systém a do konzole se také nejde přepnout :-( To jsem zkoušel jako první. Pokoušel jsem se připojit disk z Live CD, ale neúspěšně, jsem LAMA. Vypsal jsem si fstab, zjistil označení (sda5), ale dostal jsem hlášku, že sda5 je mounted on /media/9abc.... což asi není to, co bych chtěl.
Z návodu jsem pochopil, že bych měl tedy nějak smazat balíček xorg-driver-fglrx. Kde jej najdu? Jak mám smazat balíček z živého CD. Děkuji moc za jakoukoliv pomoc od lidí v tomto fóru.
-
Vypsal jsem si fstab, zjistil označení (sda5), ale dostal jsem hlášku, že sda5 je mounted on /media/9abc.... což asi není to, co bych chtěl.
Teoreticky by to melo stacit: pokud se tam pak dohleda soubor xorg.conf. Tedy s celou cestou: /media/9abc..../etc/X11/xorg.conf
Jeho smazani/prejmenovani by melo stacit, aby po rebootu system nabehnul.
xorg-driver-fglrx je potom potreba odinstalovat