Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Marcel 'Maky' Šuška 17 Října 2010, 13:52:04

Název: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Marcel 'Maky' Šuška 17 Října 2010, 13:52:04
Zdravím,
Nainstaloval jsem si hned v počátku u 10.4 i Evolution. Jsem s ním spokojený. Jen jedna věc mě dost štve, nemohu vysypat koš. V horní liště s kterou pracuji v poště je tlačítko na odstranění pošty, to funguje normálně a odstraněná pošta se přesune do koše v evolutionu. Po přepnutí se do koše, je toto tlačítko neaktivní. Taktéž, když kliknu pravým myšitkem na složku koš a vyberu si z nabídky vysypat koš, tak dostanu hlášku "chyba při čištění složky". Od vydání 10.4 mám pěkně narvaný koš. V Nastavení- v kartě nastavení pošty nám zatrhlé "při ukončení vyprázdnit koš - pokaždé" a upozornění na vysypání koše. Když zavřu evolution, tak se nic nestane, žádná hláška, zda se má koš vysypat. Po otevření je koš stále plný. Už nevím co s tím.

A ještě jedna otázka. Jak si vytvořím popisek, ať nemusím stále psát s pozdravem.....

dík za odpovědi.
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Karel Ochman 17 Října 2010, 14:21:33
klikni levým myšítkem na ikonku koš a potom zmáčkni pravé myšítko a dej vyprázdnit koš
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Marcel 'Maky' Šuška 17 Října 2010, 15:05:44
no právě o to mi jde, že to nejde. Napíše mi to: "Chyba při čištění složky".
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: arrange 17 Října 2010, 15:15:23
?Pomůže
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=34950.0
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Marcel 'Maky' Šuška 17 Října 2010, 15:26:57
?Pomůže
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=34950.0

Bohužel nepomáhá. Snad všechny potřebné věcičky mi fungují, jen ne ten koš. Zkoušel jsem si vytvořit novou složku, do které jsem přesunul z koše zprávy. Bohužel se nakopírují jen některé. Píšu nakopírují, protože nejdou z koše přesunout ani do jiné složky. Složka s nakopírovanýma zprávami jde smazat.

Je ještě nějaký podobný poštovní klient v Ubuntu?
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Sešívaný 18 Října 2010, 08:32:20
Ještě by se slušelo říct, jestli používáš IMAP nebo máš e-maily uložené lokálně.

Každopádně můžeš zkusit tento návod:
1. Zazálohuj si všechna data, která v Evolutionu máš (Soubor->Zálohovat nastavení). Nikdy nevíš, kdy se může něco po...
2. Běž do složky .evolution/mail/local v domovském adresáři
3. Vymaž všechny soubory, které mají koncovky:
.index
.ev-summary
.cmeta
4. Znovu zapni Evolution, který by si měl vytvořit nové indexy zpráv, a potom snad budeš moct ty zprávy vymazat.
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Marcel 'Maky' Šuška 18 Října 2010, 18:48:44
ok vyzkouším
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: luisah 18 Října 2010, 19:18:48
A ještě jedna otázka. Jak si vytvořím popisek, ať nemusím stále psát s pozdravem.....
Upravit - Nastavení - Nastavení editoru - záložka Podpisy
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Marcel 'Maky' Šuška 24 Října 2010, 13:43:35
Bohužel moje elaborování dopadlo neúspěchem. Nepomohly žádné kroky. Tak jsem evolution odinstaloval a zřejmě ještě něco k tomu a ubuntu mi padlo. Takže jsem nainstaloval nové 10.10. Tady jsem zkusil Kmail. Ten mi zatím funguje, jen nevím, kde najdu kancelář a kontakty. Pro Kmail není nikde žádný návod.
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: phplus 24 Října 2010, 14:40:34
Zkus místo KMail Kontact neboli správce osobních informací.
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: phplus 24 Října 2010, 14:44:12
Mně ale koš v evolution vysypat jde.
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: phplus 24 Října 2010, 14:47:35
A asi ne kancelář ale kalendář, hodinky a holinky. :)
Název: Re: evolution - nelze vysypat koš
Přispěvatel: Marcel 'Maky' Šuška 25 Října 2010, 08:20:55
dík za rady. Hodiny jsem sice nenašel, ale to mi tak nevadí. Knihu adres jsem musel doinstalovat. Jde nějak kmail zálohovat (kontakty, nastavení atd.), tak jako evolution?