Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: svecpetr 04 Listopadu 2010, 11:12:52
-
nevíte někdo jak rozchodit zmíněný modem v posledním ubuntu... podařilo se to někomu
když ho dám do usb, objeví se mi v sítích CDMA
a když dám připojit se k CDMA tak mi to po chvilce vráti chybu že se nezdarřilo
asi to bude chtít někde nějak ještě upravit... ale nevím kde a hlavně co
díky za radu
-
Ahoj,
moje odpoved Ti asi nepomuze, ale nikdo koukám nereagoval.
Já provozuji starý U:fonův modem (takový ten zelený placatý do USB) v Ubuntu 9.10 a jede to super, narozdíl od Xubuntu 8.10, který měl jiný/starší network manager. Jediné co jsem udělal, že jsem si stáhnul nějaké ppp balíky, na které jsem narazil v diskusích o CDMA v linuxu.
Jestli už tohle všechno víš, tak bude asi problém v nekompatibilitě konkrétního modemu v Ubuntu. Možná že když budeš hodně googlovat na zahraničních webech, nakonec na někoho kdo ten Axesstel rozchodil narazíš..
Hodně zdaru
-
Ahoj, nemám konkrétně U:fona ale O2 Axesstel MV110H a mě stačilo otevřít připojení k síti v hlavním panelu a tam záložka mobilní širokopásmová a přidat připojení, spustil se průvodce, modem mi to našlo,ale nastavení ne, to jsem zadal ručně a běží to v pohodě.
-
mužeš mi poradit co a kde jsi nastavoval ručně?MOdem a připojení mi to najde také ale nespojí. Funkční to je, zkoušel jsem to na druhem pc na widlich a tam to spojilo? Děkuji za radu
-
Stačí znát uživatelské jméno a heslo, dle mých několikaletých zkušeností. Možná je pak třeba odhlášení či restart.
-
jo přesně tak, ono se tam dá ještě rozkliknout nastavení vyžáčeného spojení a tam zadat
#777
ufon
ufon
jinak díky, vyřešeno