Fórum Ubuntu CZ/SK

Ostatní => Ubuntu Server => Téma založeno: Pavel Půlpán 06 Listopadu 2010, 16:45:12

Název: Swap ve virtuálních strojích
Přispěvatel: Pavel Půlpán 06 Listopadu 2010, 16:45:12
Zdarec, taková technická pro ty, kdo mají zkušenosti s virtualizací...

... má smysl mít ve virtuálních strojích k dispozici swap oddíly? Věc se má takto, mám výkonný server s dostatkem paměti, v něm mi běží dejme tomu pět virtuálních strojů, paměť je rozdělena mezi ně plus něco rezerva a něco hostitelský systém. Každý virtuál má unikátní funkci, pro kterou je určen, nedělá cokoliv jiného a má přiřazen zhruba trojnásobek paměti, na kterou má běžně requirement. Otázka tedy zní, má cenu přiřazovat každému virtuálu swap?
Název: Re: Swap ve virtuálních strojích
Přispěvatel: Martin Šácha 06 Listopadu 2010, 19:48:52
Vyzkoušej je v reálném provozu a uvidíš, jestli jim RAMka stačí nebo ne... co víc na to říct.
Název: Re: Swap ve virtuálních strojích
Přispěvatel: Pavel Půlpán 06 Listopadu 2010, 22:02:01
No, reálný provoz už mi nějaký ten pátek běží, swapy mám... zatím. Nicméně mě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenosti.
Název: Re: Swap ve virtuálních strojích
Přispěvatel: Pavel Půlpán 07 Listopadu 2010, 10:29:29
Rezerva v paměti je podle mě lepším řešením než přápadný swap... Apache je občas zrůda.
Název: Re: Swap ve virtuálních strojích
Přispěvatel: Armus69 07 Listopadu 2010, 16:26:24
Zase lepší swap než havárie služeb.  My Virtualizujeme teda na několika VMware serverech, ale swap defaultně je u všech, jak bylo řečeno Apache má tendence občas zlobit s pamětí třeba s perlem, no skusil bych nastavit swapiness na nulu a sledovat jak se to bude chovat, třeba pomocí cacti atd. Diskový prostor je levnější než paměť.