Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Multimédia => Téma založeno: montys1 12 Prosince 2010, 11:21:30
-
Prosím o pomoc měl sem ubuntu 10.04 64bit zvuk i mikrofon šel z upgradoval jsem na 10.10 64bit zvuk jde perfektně ale nebere vůbec mikrofon používam to hlavně při skype hovorech ve win to jde nebo když zkusim nahrát třeba přes audacity tak se nahraje jenom šum., předem děkuji za odpovědi
-
také mě nešel mikrofon ani line-in a repráky hrály divně tak jsem odstranil puseaudio a znovu nastavil alsa a vše jede.
-
Toto je až to poslední řešení. Takže raději 2x zkontrolovat jestli není mikrofon jen vypntý, například v konzoli zadej příkaz alsamixer a přes volby F3,F4,F5 (Playback, Capture, All) zkontroluj jestli není něco ztlumeno.
http://nowardev.wordpress.com/2010/09/18/audio-problem-with-kubuntu-10-10/ (http://nowardev.wordpress.com/2010/09/18/audio-problem-with-kubuntu-10-10/)
http://jechem.blogspot.com/2010/10/how-to-remove-pulseaudio-on-ubuntu-1010.html (http://jechem.blogspot.com/2010/10/how-to-remove-pulseaudio-on-ubuntu-1010.html)
P.S. zálohovat, zálohovat, zálohovat :-)
-
Jinak Skype tam má taky nějaké nastavení vstupu. Já používám noťas s připojeným externím mikrofonem a pamatuji si, že jednou mi to nešlo a problém byl v tom, že ve Skypu byl zvolen ten interní mikrofón noťasu. Stačilo to změnit a fungovalo to.
-
Nevím jak u 64bit. verze, ale taky sem to řešil v Mintu9 se skypem. Nakonec mě pomohla prkotina. Zkus se kouknout na "pavucontrol" (ovládání hlasitosti). U položky vstupní zařízení mikrofonu je totiž nastavené stereo. Zkus 1 kanál ztlumit. Mě to pomohlo.
-
Prosím o pomoc měl sem ubuntu 10.04 64bit zvuk i mikrofon šel z upgradoval jsem na 10.10 64bit zvuk jde perfektně ale nebere vůbec mikrofon používam to hlavně při skype hovorech ve win to jde nebo když zkusim nahrát třeba přes audacity tak se nahraje jenom šum., předem děkuji za odpovědi
Podívej se hlavně sem zda není zašktlé vypnutí mikrofonu. Mě to dělalo pouze toto při každém restartu počítače.
(http://www.image-share.com/upload/441/8.png)
-
to měl asi být nějaký nepovedený fór ne
Nechci tě zklamat, ale obrací se na nás lidi a nakonec zjistí, že opravdu toto přehlédnou. Pokud jde o notebook, tak se mikrofon převede automaticky na "Mute". Takže to není vtip, ale realita. Nikdo není dokonalej a občas se přehlédne i maličkost ;)
-
Podívej se hlavně sem zda není zašktlé vypnutí mikrofonu. Mě to dělalo pouze toto při každém restartu počítače.
Jo, jenže u toho nastavení nepoznáš jestli máš zapnutý stereo mikrofon u pulse audia. Já ho měl defaultně zapnutý ve stereu a nešlo to.
To Montys1: Čoveče asi ti teda neporadím :-(, 10.10 nemám, tak se v tom nemůžu poňourat. Ale postupoval bych asi tak, že 1. se kuknout jestli to hardwarově bere ten mikrofon (webka) a pak dál s nastavováním.
-
tohle je jako první věc kterou vždy kontroluju!
To opravdu něměla být nějaká narážka na tebe, pokud to tak vyznělo tak se omlouvám, ale opravdu mám takové zkušenosti...někdo se nepodívá a potom zmatkuje.
-
prosím o pomoc stále nemohu rozběhnout mic na ntb a po vypojení externích repráků nejde ani hlásek díky moc.
-
lidi mam ten sami problem a v ovladani hlasitosti mam mikrofon potlacen, tak me napadlo jestli by nesli nejak presmerovat vstupy jako to je u realteku ve windowsech ??