Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Instalace, aktualizace a spouštění => Téma založeno: Tauchy 02 Června 2011, 11:36:34

Název: instalace na existující oddíl
Přispěvatel: Tauchy 02 Června 2011, 11:36:34
Ahoj. Chtěl bych se zeptat na něco ohledně diskových oddílů. Vím, že toto téma je dobře popsáno v návodech, ale nejsem žádný profík, tak bych i přesto chtěl poradit:

Mám na disku 3 oddíly.

Windows recovery, oddíl s windows a oddíl s daty.

Chtěl bych na oddíl s windows nainstalovat UBUNTU. Nechci vytvářet nový oddíl, chtěl bych jenom zformátovat stávající. Jak to lze provést? Předpokládám, že nějak přes ruční rozdělení disků. Předem děkuji za odpověď.
Název: Re: instalace na existující oddíl
Přispěvatel: pan Filuta 02 Června 2011, 11:50:03
Ahoj. Pokud se obejdeš bez SWAPu, stačí když v ručním rozdělení (http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD#Krok_4.3_-_ru.2BAQ0-n.2BAO0_rozd.2BARs-len.2BAO0_disku) nastavíš u oddílu s Windows přípojný bod na "/".
Název: Re: instalace na existující oddíl
Přispěvatel: Tauchy 02 Června 2011, 12:59:59
Děkuji za odpověď. A pokud chci vytvořit swap oddíl, vytvořím jeden nový a vyberu možnost odkládací prostor.
Název: Re: instalace na existující oddíl
Přispěvatel: pan Filuta 02 Června 2011, 13:30:38
Přesně tak. :)

Ještě k tomu oddílu, kde bude Ubuntu. Po nastavení přípojného bodu se - alespoň myslím - typ změní na ext4 a zaškrtne se možnost "Formátovat?". Pokud ne, nastav to ručně.