Fórum Ubuntu CZ/SK

Ostatní => Archiv => Téma založeno: Skeletonix 03 Ledna 2007, 11:12:09

Název: převod pdf, potíž s češtinou
Přispěvatel: Skeletonix 03 Ledna 2007, 11:12:09
Dobrý den ... :D

Mám tu jedno pdf, které potřebuji poupravit. Pokud ho poupravím v Evince tak zmizí některé české fonty (ň,ě ..). Když na to vezmu Adobe Reader vše jde OK.

Problém je, že bych pak to pdf potřebovál následně převést na černobílé pdf a to mi nejde ani v jednom z těchto programů. Používám tento postup
Kód: [Vybrat]
pdftops -level1 ./pdf.pdf  /tmp/cernobily.ps
ps2pdf   /tmp/cernobily.ps ./cernobily.pdf
Bohužel při tomto postupu zase přijdu o některé české znaky. Nevíte, prosím, co bych měl nastavit, aby čeština šla.

P.S: u velké části pdf, na kterých jsem to testoval to fungovalo skvěle, jen tento dokument činí potíže
Název: převod pdf, potíž s češtinou
Přispěvatel: Kamil Páral 03 Ledna 2007, 13:35:15
s pdf a cestinou jsou obecne problemy, nejen na ubuntu ale i na windows. zalezi totiz na programu, ktery dane pdf vytvori. nekdy jsou ty texty vytvorene bez diakritiky, a hacky a carky jsou tam pouze domalovane (!!). pdf proste neni vhodny format na upravu, pouze pro zobrazeni. doporucoval bych psat v nejakem ODF, a do PDF exportovat, pokud to potrebujes nekde vystavit.
poradit ti nedokazu, jen abys vedel, ze takovy problemy jsou a byvaji bohuzel casto...
Název: převod pdf, potíž s češtinou
Přispěvatel: Skeletonix 03 Ledna 2007, 19:41:23
dík ... mno já to moc upravovat nepotřebuju, jen to převést na stupně šedi  z  barviček . Což se mi moc nedaří s pdf-printem v Ubuntu :(

... --- ...