Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: honzua 27 Září 2011, 19:44:17
-
Dobrý den,
jsem čerstvým nováčkem u linuxu (konkrétně xubuntu 11.04), který jsem si nainstaloval na nový notebook Dell Vostro V131. Dostal jsem jej na studia, a proto jsem se rozhodl, že zkusím linux, který se mi zdál v mnoha ohledech lepší. Nicméně po asi dvou týdnech bezproblémového užívání a seznamování se se systémem se mi objevily první problémy. U prohlížeče Chromia přestali z ničeho nic fungovat tlačítka maximalizování a minimalizování, u ostatních aplikací třeba zcela chybí a panel s ikonami už není déle průhledný, ačkoliv, když vlezu do nastavení tak ukazuje, že průhlednost je aplikovaná.
Děkuju moc
Honzua
-
1) U toho chromia: zkusil jsi přepnout v nastavení prohlížeče na "klasický" (?) vzhled s běžným záhlavím, tak jako to mají ostatní prohlížeče? Mohlo by to pomoct.
2) Nejdříve bych zkusil nainstalovat všechny dostupné aktualizace, to vypadá na problém, který by se mohl opravit.
-
Udělal jsem to tak, ale bez výsledku. Aktualizace mám všechny a počítač jsem restartoval a taky bez výsledku.
-
Promin, pak nevim, co s tim Xubuntu dal. Pokud bych mel prece poradit, nainstaloval bych si misto spravce oken z Xubuntu alternativni Openbox, mam s nim dobre zkusenosti (je nenarocny a dela presne to, co potrebuji).
-
xfwm4 --replacepomůže?