Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Cough 30 Prosince 2011, 22:00:58
-
Příjemný večer přeji,
naivním omylem jsem si z aplikace "hesla a šiforvací klíče" smazala původní klíč, pravděpoboně složku s hesly. Od té doby musím po zapnutí počítače nejen zadávat své správcovské heslo (což jsem předtím nemusela) ale ani si to nepamatuje heslo na wi-fi a k přihlášení ho také musím pořád zadávat, ačkoli to dříve zvládal automaticky.
Nevíte někdo, jak tento klíč, který očividně shraňoval má hesla, obnovit či vytvořit nový?
Děkuji. :)
-
Pokud je momentálně klíčenka prázdná, měla by se po odhlášení a přihlášení vytvořit klíčenka nová, případně lze vytvořit novou ručně
-
Sama se neobnovila a ručně jsem se pokusila klíčenku vytvořit, ale ničemu to nepomohlo - prostě tam teď jen je nějaká klíčenka, ale nejdou mi do ní importovat žádné klíče a samy se tam také nevložily.
-
Je nutné se odhlásit a znovu přihlásit ručně, pak by se měla vytvořit klíčenka znovu
-
Tak jsem to udělala a nedosáhla jsem ničeho... Nejsem si jistá, jestli si rozumíme - nemluvím o klíčence, která by po mě vyžadovala heslo - to dělá, tu mám. Jde o jakýsi soubor klíčů, který jsem nechtěně smazala, a kvůli jehož nepřítomnosti po mě klíčenka vyžaduje pořád zadávání hesla (a wi-fi taktéž).
-
Tak to potom musí zodpovědět někdo kdo se detailněji vyzná v seahorse