Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Instalace, aktualizace a spouštění => Téma založeno: Lukjir 11 Listopadu 2013, 14:17:02

Název: Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: Lukjir 11 Listopadu 2013, 14:17:02
Ahoj, nainstaloval jsem si Ubuntu vedle windows na můj starý počítač a jsem s linuxem spokojen. Akorát Ubuntu chodí dost pomalu až je to nepříjemné. Chtěl bych si tedy místo ubuntu nainstalovat nějakou odlehčenou verzi (xubuntu/lubuntu) Co je potřeba udělat? Našel jsem návody pro přechod z windows, ale já potřebuji z jedné distribuce na jinou a zachovat data ve windows. Z ubuntu nic zálohovat nepotřebuji. Stačí spustit instalaci a někde vybrat, že to chci nahradit? Nebo musím nejdříve ubuntu odstranit a pak nahrát něco jiného? DÍky za odpovědi Lukáš
Název: Re:Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: Tadeáš Pařík 11 Listopadu 2013, 14:29:54
http://wiki.ubuntu.cz/přechod_z_ubuntu_na_kubuntu_xubuntu (http://wiki.ubuntu.cz/přechod_z_ubuntu_na_kubuntu_xubuntu)

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install xubuntu-desktop
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install lubuntu-desktop
Název: Re:Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: Lukjir 11 Listopadu 2013, 15:01:03
Ale to se mi změní pouze grafické prostředí ne? Nebo se Lubuntu od Ubuntu liší jenom grafickým prostředím? žádné jiné změny nejsou?
Název: Re:Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: bekheir 11 Listopadu 2013, 17:33:01
urobil som presne to iste.. apt-get install xubuntu-desktop, stiahlo 60 MB, nainstalovalo sa a o 4 minuty som sa mohol odhlasit a prihlasit do XFCE.. neboli to, nikomu to neublizi, zachranis prirodu.. tak preco do toho neskocit?
Název: Re:Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: Jan Skořepa 11 Listopadu 2013, 17:59:56
Samozřejmě je taky možnost čisté instalace Xubuntu/Lubuntu na oddíl, kde je nyní Ubuntu. Nic se tím nezkazí, Windows zůstanou, zavaděč se aktualizuje. Jen je potřeba dávat pozor na správnost určení oddílu, který se s Ubuntu přemaže. ;)
Název: Re:Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: Vitaa 11 Listopadu 2013, 19:18:00
Uplne ti postaci nainstalovat jen prostredi, jak ti radi vsichni vyse. Jadro systemu je stejne, jen si vyberes jake prostredi chces pustit. Pokud nejak extremne neskudlis kvuli mistu na disku (radove par set MB), tak to neni proc resit a stahovat instalacku xubuntu/lubuntu, zalohovat data atd...  ;) Aspon si vyzkousis LXDE i XFCE a casem muzes preinstalovat nacisto, az budes 100% vedet, co ti nejvic vyhovuje.
Název: Re:Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: bekheir 11 Listopadu 2013, 20:53:35
a najma je vyhoda toho (OK, teraz pri pomerne cerstvej 13.10 to az tak nepali), ze nemusis znova stahovat vsetky aktualizacie ako po cerstvej instalacii
Název: Re:Přechod na jinou distribuci
Přispěvatel: Lukjir 11 Listopadu 2013, 21:34:41
Diky za všechny odpovědi. Provedl jsem jak radíte a už jedu na lubuntu :-)