Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Hardware => Téma založeno: JW 12 Listopadu 2013, 11:22:01
-
Poraďte prosím případnou AGP alternativu za Radeon 9200 do staré sestavy, tak aby fungoval spouštět Flash Player?
Po instalaci pluginu v Chrome sice je, ale nelze načíst - podle informací na webu by za tím mohly být právě neaktuální ovladače již nepodporované karty.
deska MSI k7n2, grafická karta pokud možno 'výkonostně' podobná dostupná ale cenově přijatelná ke stáří sestavy? :-)
-
http://www.alza.cz/msi-n6200-512d2h-lp-d395741.htm (http://www.alza.cz/msi-n6200-512d2h-lp-d395741.htm)
prípadne v bazároch nájsť nejaký podobný model, myslím že za 3-4 stovky bez problémov, možno niekde aj za flašku / flashku.
ale pravdupovediac, nemyslím si, že by to bolo grafikou, sám mám len AMD šmejdíka na opensource ovládačoch a flash behá.
-
starší nvidie jsou stále podporované, nebo je tam taky si na něco dát pozor podobně jako u AMD?
ad flash - nějaké tipy co zkontrolovat? zkoušel jsem Lubuntu 13.10 i Xubuntu 13.10 - v obou případech se Flash Player nainstaluje z centra software, plugin je i v seznamu ale během surfování se plugin nenačte...
na zahraničních fórech s tím měli problém většinou právě sestavy 9200
-
samozrejme môže byť, že je to niečo s grafikou, nemám presne ten model, takže som sa s tým osobne nestretol.
nvidie sú podporované v uzavretých ovládačoch dlhšie, momentálne vidím podporu do modelov 5xxx, preto som vybral 6xxx.
píšeš, že používaš Chrome, ten má zabudovaný flash v sebe, takže plugin nepotrebuješ.
1. skúsil by som iný prehliadač (firefox) a flashplugin-installer
2. pokiaľ je to chromium a nie chrome, tak by som skúsil chrome z http://chrome.google.com (http://chrome.google.com)
-
opera, firefox, chromium i chrome vyzkoušeno, nefunguje.
chrome po čisté instalaci plugin vyžaduje stáhnout. po nainstalování jej sice v seznamu má, ale píše nepodařilo se spustit... (rozdílná hláška než když mu chybí)
za každý tip jak to rozchodit budu vděčný, nerad bych do staré sestavy kupoval grafiku jen kvůli flash, který by pak i tak nejel.
-
hmmm, chrome rozhodne plugin nemá žiadať, má ho v sebe obsiahnutý, dokonca novší než je od adobe (napr. u mňa chrome rozbehne videá na srf.ch, ktoré vyžadujú novší flash než 11.2 a preto pod linuxom vo FF a podobne nejdú).
chrome si inštaloval z webu googlu ako deb balíček?
-
ano, přímo z google.com/chrome
výpis chrome://plugins ukazuje pouze nainstalovaný adobe flash, pepper api flash tam není.
-
skús nabootovať z CD/USB a v live režime nainštalovať chrome, BEZ inštalácie flash balíčka z repozitárov.
-
LiveCD Lubuntu 13.10 - stáhnout a dokončit instalaci z USB live se mi podaří, nedaří se Chrome ale pro změnu spustit vůbec, ikona ve skupině Internet ale na klikání mrtvá, nereaguje (v centru programů mezi nainstalovanými programy se neobjeví Chrome vůbec)
-
ani z terminalu cez "google-chrome"?
-
po instalaci a spusteni z terminalu dostanu chybovou hlasku:
~$ google-chrome
[1118/130212:ERROR:nacl_helper_linux.cc(233)] NaCl helper process running without a sandbox!
Most likely you need to configure your SUID sandbox correctly
-
Možná to s tím nesouvisí, ale nyní jsem se pokoušel stahovat Operu a nabízí mi AMD64 verzi i když mám 32bit systém - nemůže to mít nějakou souvislost, že dochází ke špatné identifikaci systému?