Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Hardware => Téma založeno: flawlezzcz 23 Listopadu 2013, 22:07:56
-
Zdravím, omylem jsem přesunul "Home" složku do složky "etc", ale vtu chvíli jsem si toho ještě nevšimnul.
Po pár hodinách jsem z nějakého důvodu restartoval počítač a samozřejmě, už nastaly problémy a uvědomil jsem si co jsem provedl a čím to může být způsobeno.
Nemohl jsem se přihlásit, prostě nic. Nabootoval jsem LIVE verzi Ubuntu a vrátil "Home" složku nazpátek ze složky "etc" a rebootnul.
Přihlásit se už povedlo, ale všechno je vzhůru nohama.
CPU je nad 80%, Temp Temparature 80-85°C, nefunguje žadný desktop launcher, v nastavení uživatelů není evidenovaný můj účet (je to prázdné), nefunkční wifi a zvuk apod.
VŠE JE VZHŮRU NOHAMA!
Byl bych mod vděčný za vaše rady!
Doufám, že nebude nutnost přeinstalaci systému.
Děkuji mnohokrát.
Ubuntu 13.04 x64
-
Ak si takto presuval tak mas zle prava na /home a adresare vnom. Prepni sa do root (gksudo nautilus) klikni pravym na /home/tvoje_prihlasovacie meno a nastav si prava vlastnik na seba citanie a zapis a skupina iba citanie. Dole potom klikni na pouzit opravnenia na vybrane subory.
-
Hotovo, a jak se jako timto vyřešil následný problém?
Problémy stále přetrvávají, systém je totalně vzhůru nohama, dokonce nefunguje ani sudo v terminálu.
sudo: effective uid is not 0, is sudo installed stuid root?
-
zkus tohle, ale je to sázka do loterie:
http://askubuntu.com/questions/351410/sudo-is-not-working